Рубрики
МЕНЮ
Константин Куликов
Після скандалу на фестивалі Російського університету дружби народів, коли українське земляцтво використало синьо-жовтий прапор, у РФ знову ЧП — у рідному місті Путіна на офіційному флагштоку помічено стяг України. Причому піднято його цілком офіційно, а зірвано було представником "небайдужої громадськості" — прихильником націонал-більшовицької партії. Подробиці скандальної полеміки, яка через це розгорнулася в російських пабликах, повідомляють "Коментарі".
Бєглов та Матвієнко на тлі українського прапора
Як виявилося, у Таврійському палаці Пітера, біля якого був піднятий прапор України, проходила чергова сесія Міжпарламентської асамблеї країн СНД, членом якої, за даними організаторів, залишається Україна.
Більше того, на тлі українського прапора виступав пітерський губернатор Бєглов, який активно підтримує "СВО", а в залі була одна з найближчих сподвижниць Путіна — голова Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко.
Прапор, встановлений на флагштоку біля будівлі, зірвав лимонівець, аргументуючи це своєю ненавистю до України, з якою РФ веде війну.
"Такі прапори не повинні у нашій країні висіти, прапор ворога, ворожої держави", — заявив лимонівець на камеру.
У своїй заяві Міжпарламентська асамблея держав-учасниць СНД пояснила наявність українського прапора на офіційних заходах у Росії тим, що "Верховна Рада України є учасником Асамблеї", а також тим, що "використання МПА прапора України або його зображення поряд з державними символами інших членів обумовлено юридичними вимогами, відповідає нормам міжнародного протоколу та світовій практиці".
За словами організаторів засідання, той факт, що штаб-квартира МПА СНД розташована на території Російської Федерації, не впливає на міжнародні зобов'язання Асамблеї і не скасовує їх.
Крім того, МПА апелювала до свого дипломатичного статусу — "МПА користується на території держав-учасниць такими ж привілеями та імунітетами, як і ООН, включаючи принцип екстериторіальності".
Втім, у російських пабликах розкритикували таку українофільську позицію функціонерів МПА СНД. Оскільки Україна нібито підписала Угоду про створення СНД, Верховна Рада ратифікувала її, але рішення про прийняття Статуту СНД від 1993 року Україна не підписала.
"Іншими словами, Україна є державою-засновником СНД, але державою-учасницею вона так і не стала, — пишуть у роспабліках обурені рашисти. — Все це, однак, не завадило Україні вступити до Міжпарламентської асамблеї СНД та підписати в рамках організації купу угод про співпрацю з окремих питань – від виплат пенсій до ветеринарії. Багато з цих документів Київ не денонсував досі — поки вони корисні".
Тим часом, Зеленський натякнув на майбутні події — "сонце засяє в Криму".
Відбувся пасхальний обмін полоненими: скільки наших повернулося додому.
А вчені показали справжнє обличчя Ісуса.
Новини