Головна Новини Суспільство Війна з Росією Спроба № 2 широкомасштабного наступу РФ: чи буде вона – чому не можна допустити заморожування війни
commentss НОВИНИ Всі новини

Спроба № 2 широкомасштабного наступу РФ: чи буде вона – чому не можна допустити заморожування війни

Москва може використовувати зимовий період для демобілізації та відновлення боєздатності своїх частин

14 грудня 2022, 11:52 comments1489
Поділіться публікацією:

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба припустив, що російські війська можуть відновити масштабний наступ на Україну у січні-лютому 2023 року. Поки що рашисти продовжують атакувати нашу країну за допомогою іранських дронів типу "Shahed", а Україна сподівається на поставки все сучаснішого озброєння від партнерів, включаючи системи ППО Patriot. Як може далі розвиватися зимова фаза війни (головні прогнози, надії та погрози)? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.

Спроба № 2 широкомасштабного наступу РФ: чи буде вона – чому не можна допустити заморожування війни

Війна в Україні. Фото: Міністерство оборони України

Вкрай важливо не тільки не дати росіянам досягти прийнятних для них результатів, а й відновити контроль над своїми територіями

За словами політолога, конфліктолога Богдана Петренка, багато аналітиків сходилися з тим, що зима призведить до заморожування конфліктів. Але, зазначає він, навряд чи це спостерігатиметься у російсько-українській війні.

"Заморожування конфлікту може підігравати лише одній стороні – РФ, – пояснює експерт. – Москва може використати цей період для демобілізації та відновлення боєздатності своїх частин. Більше того, заморожування використовуватиме Кремль як сигнал для Заходу, щоб зменшити постачання зброї України та санкційний тиск на Росію".

Але навіть для Кремля є мінус у заморожуванні, вважає Богдан Петренко. Адже тоді в зиму Росія йтиме як сторона, яка втратила ініціативу, яка відступала останнім часом.

"Саме цей емоційний момент змушує Кремль не шкодувати людей, намагаючись здобути хоч якісь досягнення на Донеччині (Бахмут, Авдіївка) чи відновити повний контроль на Луганщині. Їм потрібні символічні перемоги", – пояснює конфліктолог.

Для України заморозка – це втрата військової ініціативи, перспектив допомоги Заходу та загроза поновлення російського наступу навесні, попереджає він. І це може призвести до капітуляції.

"Вкрай важливо не лише не дати росіянам досягти прийнятних для них результатів, а й відновити контроль над своїми територіями. Бо чим довше триватиме війна, тим більше вона стане війною не лише військових, а й економік, – наголошує Богдан Петренко. – До речі, саме тому Росія б'є по енергетиці. Це не лише дискомфорт для людей, а насамперед падіння економіки. Тому нам важливі не лише військові досягнення ЗСУ, а й економічні втрати для країни-агресора. Чого можна досягти як санкціями, так і ударами по її економічних ресурсах".

Наша армія зараз готова зустріти супротивника

Голова правління Аналітичного центру "Донбаський інститут регіональної політики", співзасновник у Гуманітарній організації "Відповідальні громадяни" Енріке Менендес погоджується з тим, що існує велика ймовірність відновлення наступу з боку російських військ.

"Вже майже місяць пройшов з моменту, як було оголошено, що мобілізацію до завершено. Слід гадати, що у більшості завершено і злагодження цих сил. Тобто Росія готова нехай у справу сотні тисяч людей, набраних під час мобілізаційної кампанії", – пояснює експерт.

Та й логіка війни, за його словами, диктує, що коли промерзне земля, наступальні дії можна буде відновити.

"Звичайно, я не маю даних, які є у нашого Генштабу, щоб розуміти, на яких напрямах це може статися. Але якщо Кулеба говорить про широкомасштабний наступ, то, напевно, передбачається, що це буде спроба повторити щось на кшталт того, що сталося 24 лютого. Наскільки це зараз можливо сказати складно. Але мені здається, наша армія зараз готова зустріти супротивника. І такої переважної сили у РФ, щоб продавити ЗСУ, зараз немає", – зазначає Енріке Менендес.

Щодо постачання Україні більш просунутого озброєння – тут, на думку експерта, багато залежатиме від того, як пройде зиму Європа, як розвиватиметься внутрішня ситуація в США після довиборів до Конгресу. Є як можливості, і ризики.

"До ризиків слід віднести те, що економічна ситуація, що погіршується у світі, втома від війни в Україні, можуть тиснути на наших західних партнерів. Але з іншого боку, я абсолютно впевнений, що підтримка України не знижуватиметься. Чинники, які виступають за підтримку, переважають будь-які негативні наслідки. І те, що ми бачимо зараз, це підтверджує, – наголошує Енріке Менендес. – Щодо постачання нам систем ППО Patriot, як відомо, це складне питання. Він обговорюється давно і поки що безрезультатно. Я скоріше скептично ставлюся до такої можливості. Принаймні на цій фазі війни. Якщо не станеться чогось неординарного, що змусить Захід ще вище підняти ставки, то навряд чи ми побачимо системи Patriot на українській землі найближчим часом. Втім, те, що ми отримуємо системи NASAMS, Hawk – також дозволяє нам допомагати захистити небо. Ефективність нашої ППО в останні місяці – явний доказ цього".

Читайте також на порталі "Коментарі" — щось пішло не так: міністри ЄС не змогли схвалити дев'ятий пакет санкцій проти РФ.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини