Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Російський диктатор Володимир Путін через побоювання за стабільність свого режиму навряд чи одразу направить нещодавно мобілізованих росіян в Україну. Так вважають представники Інституту вивчення війни (ISW). При цьому відомо, що Путін 30 березня підписав указ про весняний призов до армії (повістки збираються вручити близько 150 тис. росіян). Серед можливих сценаріїв, коли Путін змушений буде припинити війну, називаються масова відмова жителів РФ іти воювати, а також саботаж кремлівських наказів з боку певних сил безпосередньо в армії. Чому ставка Кремля на використання росіян як "гарматного м'яса" досі не спричинила масових протестів? Чи є ймовірність, що втрати на фронті, які вже перевищили 170 тисяч, а також переведення війни "у довгу", втягування до неї все більших верств населення, призведуть до швидкого падіння путінського режиму? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Володимир Путін. Фото з відкритих джерел
Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі пояснює:
З огляду на це, закручування гайок владою та силовиками, потужний прес пропаганди, експерт не бачить у короткостроковій перспективі можливості для серйозних революційних дій усередині РФ. Але до них, наголошує він, може підштовхнути нищівна поразка російських окупаційних військ в Україні. Їхні залишки, які повернуться, шукатимуть винних у керівництві, пояснює Максим Ялі. Такі приклади вже є – на командування скаржаться чимало.
Політичний експерт, консультант з політичного та антикризового PR Тетяна Лупова впевнена, що зазомбоване населення Росії підтримуватиме свого тирана до останнього.
З огляду на це вона не думає, що росіяни здатні на протести проти свого кривавого режиму.
Читайте також на порталі "Коментарі" — які очікування на дипломатичному та військовому фронтах України – на що робить ставку Захід.
Новини