Головна Новини Суспільство Війна з Росією Що стало причиною нового ракетного удару з боку РФ: які напрошуються висновки
commentss НОВИНИ Всі новини

Що стало причиною нового ракетного удару з боку РФ: які напрошуються висновки

Після "перевиборів" Путіна в Кремлі вирішили, що настав час посилити ескалацію

22 березня 2024, 11:32 comments1891
Поділіться публікацією:

У ніч на 22 березня Україна пережила чергову масовану ракетну атаку з боку РФ. На відміну від тієї, що сталася днем раніше, коли ціллю став Київ, тепер летіло по інших містах, причому ціллю стали енергетичні об'єкти. Чому все відбувається саме зараз? Які основні висновки можна зробити зараз? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Що стало причиною нового ракетного удару з боку РФ: які напрошуються висновки

Ракетний удар. Фото з відкритих джерел

Потрібно менше нашим політикам робити непродумані заяви

Політолог, директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала вважає, що ми побачили чітко сплановану російськими військовими операцію, яка, на жаль, стала відповіддю на заяви української влади.

"В останні тижні вона влаштувала "плач Ярославни" у стилі: все в нас дуже погано, не вистачає ракет для ППО, безліч проблем. І було лише питанням часу, коли РФ у відповідь на це вдарить. Можливо, відбувалося накопичення ракет, а також очікували остаточні результати перевиборів Путіна. Щоб оформивши під 88%, намалювавши цей "вотум довіри" всім його процесам, розпочати ескалацію. Не випадково у промові Путіна після оголошення результатів "виборів" центральне місце займала саме військова тема", – наголошує експерт.

Він нагадує, що вчора росіяни спробували пробити оборону Києва. Не вийшло, бо саме там сконцентровано наші максимальні сили ППО.

"Схоже, до столиці стягнули майже все, що було. Обнаживши інші міста, об'єкти. Плюс – пройшла інформація, що росіяни нібито змогли знищити два ЗРК "Петріот". Все вищесказане призвело до того, що сьогодні не було збито жодної балістичної ракети. Якщо 21-го збили все, що летіло по нам, то 22-го – на жаль... І наслідки, на жаль, досить трагічні – багато влучень, багато руйнувань. Потрібно менше нашим політикам і "експертам" робити непродуманих заяв", – вважає Віталій Бала.

Крім того, наголошує він, масовані ракетні удари саме зараз пов'язані з тим, що закордонні партнери України пообіцяли незабаром посилити наші ППО. Ну, а поки та виявилася ослабленою, супротивник скористався моментом.

Російський ВПК без ударів по ньому зможе клепати засоби ураження досить довго

Глава Експертної платформи з енергоефективності (Expert Platform for Energy Efficiency) Ігор Черкашин вважає, що на даний момент можна зробити низку висновків з останніх масованих ракетно-дронових атак агресора.

"Перший – агресія продовжується. І в РФ достатньо ресурсів, щоб кошмарити Україну. Всі бравурні реляції на кшталт "ворог розбитий і в нього немає потенціалу для руйнування інфраструктури" – не більше ніж аналогічні тези про "два-три тижні – і перемога" від одного популярного виробника контенту. Потрібно розуміти, що російський ВПК без ударів по ньому зможе клепати засоби ураження досить довго. Так довго, що якщо Україна тільки оборонятиметься, то практично вічно. Тому – другий висновок: зміцнюючи засоби ППО, що перекривають міста та об'єкти критичної інфраструктури, нам кров із носа потрібні засоби ураження об'єктів ВПК та інфраструктури, яка все це забезпечує, по всій території країни агресора", – акцентує експерт.

За його словами, лобова атака на Бєлгород і Курськ легіонів антипутінського опору, це важливо, але було б набагато ефективніше цей ресурс направити на точкові удари по об'єктах на всій території РФ.

"Третій висновок – не забуваємо про підтримку у робочому стані обладнання локальної та розподіленої генерації та блоків акумуляції резерву електропостачання. Як у приватному секторі, так і в муніципальному, і на промислових об'єктах, – уточнює Ігор Черкашин. – Четвертий висновок – не забуваємо уважно дивитися на всі боки та взаємодіяти з правоохоронними органами України. Адже масовані удари неможливі без агентури ворога у глибині нашої країни. П'ятий висновок – необхідно зосередити всі ресурси на забезпеченні ЗСУ та припинити витрачати час та кошти на форуми та книжечки про все хороше. У тому числі це стосується міжнародних організацій в Україні. Ресурси мають забезпечити роботу держави загалом без зайвих витрат на другорядні напрямки. Україна в стані війни і тому всі підходи до витрат та цілей мають це враховувати".

Експерт також наголошує, що з точки зору енергетики та забезпечення енергоресурсами нам потрібна реально діюча система енергоменеджменту, яка постійно реалізує функцію раціонального використання енергоресурсів та управління споживанням. Ресурси мають забезпечити повністю внутрішні енергоспоживання у достатніх обсягах для функціонування промисловості, муніципального та житлового секторів, констатує Ігор Черкашин.

Читайте також на порталі "Коментарі" — потужний ракетний удар по Україні: з'явилася реакція Зеленського.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини