Головна Новини Суспільство Війна з Росією Що ховається за планом РФ затіяти Майдан в Україні: на що спрямована ІПСО Кремля
commentss НОВИНИ Всі новини

Що ховається за планом РФ затіяти Майдан в Україні: на що спрямована ІПСО Кремля

Йде гібридна війна і битви відбуваються не тільки на полі бою, а й в економічній, політичній, зовнішньополітичній, інформаційній площині

14 листопада 2023, 16:10 comments1232
Поділіться публікацією:

З'явилася інформація, що 1 листопада російські спецслужби нібито розпочали масштабну інформаційну атаку "Майдан-3", метою якої є дестабілізація України. У західних медіа з'явився просто шквал публікацій про безвихідь у війні – з порадами ЗСУ йти в оборону. Йде явне розгойдування теми нібито розколу між військовим та політичним керівництвом. Чи можна вважати те, що відбувається – ланками одного ланцюга? Як слід поводитися Україні, які висновки потрібно зробити, яких помилок – не допустити? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Що ховається за планом РФ затіяти Майдан в Україні: на що спрямована ІПСО Кремля

Майдан в Україні. Фото з відкритих джерел

Що для нас небезпечно – то це інтриги у верхніх ешелонах української влади

Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков наголошує, що нинішня війна невипадково називається гібридною. У ній, пояснює експерт, інформаційним спецопераціям з деморалізації противника надається не менше значення, ніж безпосередньо бойовим.

"Інформація стала зброєю. І якимось чином посіяти смуту, сумніви у стані противника – велике досягнення для кожної зі сторін", – наголошує Олександр Кочетков.

Щодо безпосередньо планів росіян затіяти якийсь новий Майдан в Україні – це виглядає нереалістично, впевнений він. Насамперед тому, зазначає експерт, що наші Майдани (2004 та 2013-14) – це унікальне українське досягнення.

"Як політтехнолог, я пам'ятаю щонайменше десяток спроб організувати Майдан. Причому з різного приводу нерідко досить актуального. Безумовно, щоб цей протестний рух існував та розвивався, потрібен ресурс, допомога. Але жодних грошей та бажання замовників недостатньо, щоби організувати не стихійний, істинний Майдан, а – спланований. Були спроби зібрати низку таких – податковий, мовний і так далі. Нічого не вийшло. Тому що справжній український Майдан спалахує зненацька для всіх учасників процесу. І стає нестримним, невблаганним за результатами. Він спалахує із деяких внутрішніх, погано передбачуваних чинників. Зовнішній чинник тут ролі не грає. Погані розмови російської пропаганди та її адептів в Україні (практично очищених), що Майдан нібито організували американці, не мають під собою жодного ґрунту. Так, рано чи пізно представники США спробували керувати Майданом. Але нічого в них не вийшло. Кажу, як людина, яка перебувала в середині цього процесу", – наголошує Олександр Кочетков.

Що для нас небезпечно – то це інтриги у верхніх ешелонах української влади, упевнений він. Спроби підсидіти когось, виставити у неприємному світлі, запустити внутрішньоукраїнську інформаційну операцію з метою зганьбити когось, хто здався Офісу президента нелояльним, чимось образив ОП.

"Це дуже неправильно і дуже невчасно, – підкреслює експерт. – І не так впливає на дух наших збройних сил, як – на міжнародну підтримку України. Займаючись такими інтригами, "вкиданнями" на кшталт того, що когось із генералів, керівників ЗСУ, збираються звільнити, змістити, такі чиновники та політики послаблюють нашу країну. Знижують військову та фінансову підтримку з боку союзників. Якщо вважаєте, що когось слід звільнити – робіть це відкрито, з чітким формулюванням – за що. А не намагаючись незрозумілими "вкиданнями" сколотити якийсь умовний капітал. Нині не та ситуація. І за такі дії під час війни слід карати не менш жорстко, аніж тих, хто наводить ворожі ракети на ті чи інші об'єкти в Україні".

Україна не має піддаватися на провокації

Політолог Дмитро Воронков не сумнівається, що ми бачимо чергову ІПСО від Кремля.

"Тактика дестабілізації – це звична практика Росії. Причому не лише щодо України. Створюючи конфлікти або використовуючи внутрішні дестабілізаційні фактори в тій чи іншій країні, РФ може здійснювати анексію (як із Кримом, Білоруссю), або просто розгойдувати ситуацію з вигодою для себе", – пояснює експерт.

Для Кремля, зазначає він, це зручний варіант досягнення своїх цілей. І заради того, щоб закінчити війну на свою користь, йде таке "розгойдування" України та її союзників. Намагаючись розколоти суспільство з етнічної, політичної, соціально-економічної тематики.

"Зрозуміло, що Україна не має піддаватися на провокації. Нашому суспільству, владі, слід бути єдиним. А всі розбіжності (які є у будь-якому суспільстві) вирішувати максимально коректно, не виносячи сварок із хати. Щось, можливо, залишивши на післявоєнний період. Під час війни слід утриматися від будь-яких розколів. Найчастіше згадуючи, що ми – один народ, одна країна. Влада має краще комунікувати тут", – вважає Дмитро Воронков.

Він не виключає, що зараз РФ намагається спровокувати розкол не стільки між владою та суспільством, скільки між владою та військовими.

"Звідси фейки про Залужного та інші вкидання, – каже політолог. – З того ж ланцюга, ймовірно, скандальні заяви Фаріон про російськомовних захисників України. Упевнений, нічого у росіян не вийде. Наше суспільство, наші військові та політики чудово усвідомлюють ризики. І не піддаватимуться на провокації".

РФ намагається розгойдати ситуацію в Україні зсередини

Експерт у питаннях національної безпеки та оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль розмірковує так:

"Все те, що ми спостерігаємо зараз в інформаційному просторі, є демонстрацією механізму роботи російської пропаганди. Зрозуміло, що триває гібридна війна. І битви відбуваються не лише на полі бою, а й у економічній, політичній, зовнішньополітичній, інформаційній площині".

РФ намагається розгойдати ситуацію в Україні зсередини, впевнена експерт. Щоб ми зневірилися, втратили згуртованість та патріотизм.

"Але це – безперспективно. Українці демонструють стійкість і на фронті, і в позиції щодо свого бачення справедливого миру та під шквалом російської пропаганди. На цьому тлі зростання російських ІПСО лише підтверджує, що справи у країни-агресора йдуть погано", – робить висновок Катерина Коваль.

Читайте також на порталі "Коментарі" – із чим пов'язана подальша допомога Заходу: заручником чого стала Україна.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини