Головна Новини Суспільство Війна з Росією Показовий удар: коли Росія атакує Україну ракетами, якщо переговори підуть не так
commentss НОВИНИ Всі новини

Показовий удар: коли Росія атакує Україну ракетами, якщо переговори підуть не так

Світан вважає, що Росія може тиснути на Україну атаками по 30-40 ракет

сьогодні, 10:59
Поділіться публікацією:

Запуск безпілотників по Україні – це щоденна процедура для окупантів. Такі атаки не припиняться і не посиляться під час переговорів РФ із США чи Україною. А якщо виникне необхідність чинити тиск на Україну, загарбники проведуть атаку ракетами і переговори їх не збентежать. Таку думку висловив військовий експерт Роман Світан, повідомляє портал "Коментарі".

Показовий удар: коли Росія атакує Україну ракетами, якщо переговори підуть не так

Окупанти можуть готувати атаку на 30-40 ракет, щоб чинити тиск на Україну, вважає Світан. Фото: росЗМІ

"За допомогою БпЛА Росія виконує завдання постійного бойового тиску. Вона, це завдання, не пов'язана з переговорами. А от коли виникне питання тиску на українську владу, тоді можуть полетіти балістичні та крилаті ракети, створюючи терористичну загрозу ", — вважає Світан.

Він вважає, що зараз усе залежатиме від відносин між президентом США Дональдом Трампом та російським правителем Володимиром Путіним — до чого вони прийдуть, про що домовляться. Військовий експерт не виключає, що надалі може чинитися тиск на Україну. За словами Світана, така ракетна атака під час переговорів можлива в тому випадку, якщо президент України не погодиться з умовами Росії, наприклад, юридично віддати Донбас і Крим.

"Механізм тиску на Україну з боку Росії простий — запускати ракети. Цей механізм неодноразово використовувався Путіним під час переговорних майданчиків. Першою такою показовою платформою були переговори щодо зернової угоди в 2022 році. Як тільки в Стамбулі почалася зернова угода, Путін висунув вимоги, а потім пішли ракети."

На думку аналітика, тиск ракетами під час переговорів може статися за допомогою атаки кількох десятків ракет повітряних цілей.

"Метою такої атаки можуть бути ключові об'єкти — розподільне обладнання електростанцій, атомних станцій, залізничні вузли, мости. Удари можуть бути за будь-якими знаковими об'єктами критичної інфраструктури. Наприклад, зокрема великі ємності з паливом, які можуть довго горіти. Це може бути показовий удар 30-40 ракетами."

На думку військового аналітика, на підступах до Києва ймовірна атака може бути відбита, а безпека інших міст під питанням. Тим більше, в умовах дефіциту ракет для ППО, що планується, про який говорив Зеленський. Тому показова атака РФ, якщо вона станеться, буде, ймовірно, не Києвом.

Як повідомляли "Коментарі", в Одесі ввечері 18 лютого пролунали вибухи , виникла пожежа. Місто знаходилося під масованою атакою російських безпілотників. Одеські видання писали про вибухи у місті, з'явилися відео прильоту та фото пожежі після удару. Згодом з'ясувалося, що росіяни вдарили по об'єкту ДТЕК, без тепла залишився великий мікрорайон в Одесі. 19 лютого ввечері окупанти повторили атаку БПЛА по іншому району Одеси. У Києві ввечері 19 лютого також лунали вибухи.   ППО відбивала атаку   російських безпілотників. У Голосіївському районі столиці впали уламки БПЛА, заявляв Кличко.

Нагадаємо, 20 лютого російські окупанти під час нічної атаки використовували не лише дрони, а й ракети. Масованим цей удар назвати не можна, але 14 ракет Росія застосувала, поряд із більш ніж 160 БПЛА. Серед них крилаті Х-101/Х-55см (пуски з Волгоградської обл.), Калібр/Іскандер-К (з акваторії Чорного моря/Криму); балістичні — Іскандер-М/KN-23 (пуски — Воронезька обл.). Інформацію про результати бойової роботи та наслідки ракетного удару повітряні сили ЗСУ вирішили не розкривати. Оскільки удар не був масованим, у Росії на авіабазах "Енгельс-2" та "Олень" можуть залишатися бомбардувальники, споряджені для бойового вильоту.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини