Головна Новини Суспільство Війна з Росією На що робить ставку Путін – чи може Кремль погодитись на справедливий мир в Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

На що робить ставку Путін – чи може Кремль погодитись на справедливий мир в Україні

На Заході не підуть на прямі поступки РФ, навіть у разі зміни влади у США

5 серпня 2023, 16:05 comments5430
Поділіться публікацією:

За даними CNN, Захід вважає, що Путін продовжуватиме війну проти України, як мінімум, до президентських виборів у США, які намічені на осінь 2024 року. В українській розвідці також наголошують, що хоч російський бюджет через санкції та війну зазнає серйозних проблем, резервів у країни-агресора ще вистачає. Експерти проаналізували спеціально для видання "Коментарі" дані повідомлення.

На що робить ставку Путін – чи може Кремль погодитись на справедливий мир в Україні

Володимир Путін. Фото: з відкритих джерел

У країні-агресорі встановлено явну диктатуру – і Путіну все одно, скільки людей загине

Політичний експерт Сергій Таран упевнений, що Путін, серед іншого, намагається використати різницю між Україною та Росією у мобілізаційному потенціалі. Враховуючи, що в РФ живе більше людей, вона потенційно і мобілізувати може приблизно вп'ятеро більше, ніж Україна.

"Крім того, на відміну від нашої країни, в Росії політичне керівництво не несе відповідальності за смерті своїх громадян на цій війні. У країні-агресорі встановлено явну диктатуру – і Путіну все одно, скільки людей загине. Перед російським суспільством він не несе відповідальності, на відміну від нашої влади – перед українським. На це Путін робить ставку. Війна на виснаження, на виснаження України та Заходу. Сподіваючись, що під час нового циклу виборів до тих самих США до влади прийдуть політики, готові йти на компроміси з Кремлем", – пояснює експерт.

На його думку, цей розрахунок, хоч і має певну логіку, але не дає гарантій. Тому що на Заході не підуть на прямі поступки РФ.

"Але Путін дотримується саме такого плану. Зробивши в результаті ставку на затягування війни, як мінімум, до наступних американських виборів, – зазначає Сергій Таран. – Українцям важливо це розуміти – і бути готовими до всього".

Путіна та еліту, яка сконцентрована навколо нього, нічого не підштовхне до справедливого миру в Україні

Експерт Аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник розмірковує так:

"Підштовхнути нинішню Росію до виходу з війни може лише поразка України. Що не задовольнить ні нас, ні цивілізований світ. Навіть найбільші скептики, україноскептики, як ті ж Німеччина та Франція, еліти яких давно підкуплені РФ, розуміють, що зараз на території України триває цивілізаційна війна. Війна між цінностями демократичного світу (Захід) та деспотією, автократією (Схід). І якщо Україна програє, в її особі програє Західний (демократичний) світ. І більшість союзників США почнуть дрейфувати у бік тоталітаризму. Адже вони зрозуміють, що немає взаємозв'язку між демократичними цінностями та демократією. Що простіше стати тоталітарною державою, знищувати будь-які права та свободу, але при цьому еліти, які перебувають при владі, зацементують себе там".

Тому, продовжує експерт, Путіна та еліту, яка сконцентрована навколо нього, нічого не підштовхне до справедливого миру в Україні.

"Еліти можуть бути змінені після певних цивільних протистоянь, які матимуть місце у РФ. Однак до влади там навряд чи прийдуть ліберали. Швидше – ті ж самі шовіністи, реакційні до України. І вони або одночасно продовжать війну. Або укладуть перемир'я з метою продовжити війну", – вважає Микола Мельник.

Він зазначає, що будь-яку поразку росіяни сприймають саме так.

"Досить згадати 1917 рік, коли Російська Імперія перестала існувати. Радянська влада пішла на перемир'я із Заходом, але через якийсь час, переозброївшись, СРСР розпочав нові загарбницькі війни. Тож питання тут не в російських елітах, а в самій російській державі та нації, яка його населяє", – констатує експерт.

Президентські вибори в США дійсно є важливою точкою відліку

На думку політолога, професора кафедри міжнародних відносин НАУ Максима Ялі є кілька факторів, які можуть підштовхнути Росію закінчити війну.

"По-перше – це смерть Путіна. Втім, тут питання – яке крило врешті-решт прийде до влади. Якщо це буде силовий блок, то війна може продовжуватись. Проте певні шанси завершити війну через смерть російського диктатора є. Адже значна частина російської верхівки втомилася від війни, від санкцій. Їм не подобається, що їхні активи заморожені, що вони не можуть подорожувати на Захід і таке інше. По-друге — і це найімовірніший чинник із практичної точки зору — поразка Росії на полі бою", – пояснює політолог.

Президентські вибори в США справді є важливою точкою відліку, наголошує він. Якщо переможе Трамп, то як мінімум допомога Україні може зменшитися. А як максимум – він може змусити Київ сісти за стіл переговорів із Москвою, про що неодноразово особисто заявляв.

"Щоб цього не сталося, необхідне різке збільшення допомоги Україні, надання нам натовських літаків для нівелювання переваги РФ у повітрі. Плюс – далекобійні ракети. Певною мірою це залежить від результатів нинішнього українського наступу, про результати якого ми зможемо судити ближче до листопада", – вважає Максим Ялі.

Читайте також на порталі "Коментарі" — це показує, що Росія затягуватиме війну: у британській розвідці зробили заяву.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини