Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
Такий висновок зроблено у доповіді Мобільної групи правосуддя, яка фінансується США, Великобританією та ЄС та співпрацює з правоохоронними органами України у розслідуванні воєнних злочинів, скоєних на всіх українських територіях, які побували під російською окупацією і, зокрема, в Херсоні, пишуть "Коментарі".
Камери тортур у Херсоні контролювали силовики Росії
Агентство Reuters повідомило про масштаби тортур у Херсоні в січні, коли українська влада заявила, що близько 200 осіб зазнавали тортур у 10 місцях. Ті, хто вижив, розповіли про тортури, включаючи удари струмом і удушення.
Група розслідувачів створена в травні 2022 року гуманітарною юридичною фірмою Global Rights Compliance за підтримки міжнародних експертів, надає підтримку Генеральній прокуратурі України, яка розглядає понад 71 000 повідомлень про військові злочини по всій країні з моменту початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року.
Як заявила група, фінансування мережі катівень було частиною плану російської держави щодо "поневолення, перевиховання чи вбивства українських громадянських лідерів та інакодумців".
На порталі "Коментарі" йшлося, про те, що російські військові влаштовують окремі катівні для дітей. Кілька катівень, спеціально облаштованих для неповнолітніх, знайшли на деокупованих територіях, в тому числі й на Херсонщині.
Як раніше писали "Коментарі", окупанти використовують для знущань з людей струм, задушення через целофанові пакети, а також інші види тортур.
Читайте також на порталі "Коментарі" – у ЗСУ розповіли, скільки ще може тривати війна з Росією.
Новини