Головна Новини Суспільство Війна з Росією Крах Росії у 2023-му році: яка ймовірність – від чого це залежить
commentss НОВИНИ Всі новини

Крах Росії у 2023-му році: яка ймовірність – від чого це залежить

Запас міцності в РФ досить високий, населення багато, воно терпляче і легко кероване, готове жити в злиднях, аби вірити у свою велич

18 лютого 2023, 12:12 comments1449
Поділіться публікацією:

Президент України Володимир Зеленський заявив, що ми маємо забезпечити крах Росії вже цього року. І це, за його словами, можливо, якщо Україна отримає всю зброю, що запитується. Тим часом Кремль провів перестановки у військовому командуванні, продовжує масовані атаки на Донбасі, але навряд чи здатний на великий наступ, як було в лютому 2022-го, вважає низка експертів, зокрема міністр оборони Великобританії Бен Уоллес. Яка ймовірність краху російського режиму та його агресії цього року? Який саме крах був би найприйнятнішим для України? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Крах Росії у 2023-му році: яка ймовірність – від чого це залежить

Розвал Росії. Фото: з відкритих джерел

Нам і цивілізованому світу вигідний розпад Росії на кілька частин

Політтехнолог, спеціаліст з антикризових кампаній Денис Богуш міркує так:

"Щодо наступу Росії цього року. Він не може бути навіть близько таким, яким був у лютому 2022-го. Найвищі кваліфіковані військові практично у всіх підрозділах армії агресора – знищені. У будь-якій дивізії, бригаді будь-якого округу вибито величезну кількість офіцерського складу. Та ж історія з льотчиками, трохи не так з моряками (у нас практично не було морських битв), хоч морпіхів супротивника ми серйозно прорідили, у тому числі нещодавно під Вугледаром".

При цьому, незважаючи на те, що на якийсь великий наступ Кремль зараз не здатний, він може гнати вперед величезну кількість людей, незважаючи на втрати, акцентує експерт.

"Щоб росіяни не просувалися вглиб України, на день нам треба вибивати від 2 до 5 тисяч окупантів, а не близько тисячі, як зараз. Загарбники фізично тиснуть нас масою. Військової техніки у них поменшало, літаків теж, не кажучи вже про професійні кадри. Але тупо маси – скільки завгодно. І давитимуть нас саме ними. Відповідно нам треба максимально знищувати живу силу противника", – пояснює Денис Богуш.

Крах Росії, за його словами, може бути різним. Наприклад, РФ зупинила наступ, відбулися кадрові зміни у Кремлі. Це один вид її краху. Інший вид краху — вона розпалася на десять частин, три з яких мають ядерну зброю. Або, наприклад, РФ відсунулася до кордонів 1991 і підписала капітуляцію. Ще один вид краху — Росію захлеснула революція з непередбачуваними наслідками.

"Запас міцності у РФ досить високий. Населення багато, воно терпляче і легко кероване, готове жити в злиднях, аби вірити у свою велич. Тому краху як такого цього року швидше за все не буде, – вважає експерт. – Нам і цивілізованому світу вигідний такий крах Росії, щоб вона перестала становити загрозу. В ідеалі – розпад її на кілька частин, в одній з яких сконцентрована ядерна зброя, яка буде денуклеаризована за участю провідних ядерних держав світу. Плюс – підписання капітуляції, суд над військовими злочинцями, виплата репарацій Україні".

Денис Богуш не сумнівається – якщо РФ продовжить існувати в нинішній формі, якщо там не зміниться ідеологія, якщо вона не зазнає потужної військової, політичної, економічної, дипломатичної поразки, ця держава-терорист постійно загрожуватиме всім сусідам і всьому світу.

Росія буде на роздоріжжі – швидкий крах або довгий занепад

Політексперт, кандидат політичних наук Олександр Палій вважає, що крах російського режиму цілком можливий через російські військові поразки та економічну кризу.

"Проти цих потужних факторів працює покірність і незвичність до самостійних дій російського населення, його задавленість, а також чисельність силового репресивного апарату", — зазначає експерт.

Він припускає, що через дію всіх цих векторів та їх результатів, Росія буде на роздоріжжі – швидкий крах або довгий занепад.

Є вже певний консенсус наших західних союзників, вони вважають, що військовий потенціал Росії має бути розбитий

На думку експерта Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Олексія Куща, за тими меседжами, які були сформульовані на Мюнхенській конференції з безпеки, у тому числі у виступі президента України Володимира Зеленського, ми бачимо чітке посилання – протистояння України та Росії є аналогом протистояння Давида та Голіафа. І Голіаф має бути повалений.

"З цього приводу вже є певний консенсус наших західних союзників. Вони вважають, що військовий потенціал Росії має бути зруйнований. При цьому, – продовжує експерт, – поки що немає консенсусу на Заході щодо того, наскільки має бути ослаблена РФ як держава. Але, впевнені лідери демократичного світу, у військовому плані Росія як загроза має припинити своє існування. Тобто вона має втратити здатність для ведення агресивної війни".

Це важливий консенсус, який проявляється, зокрема, в пакетах військової та фінансової допомоги, що надається Україні, наголошує Олексій Кущ.

"Російська пропаганда намагається використати ситуацію у своїх цілях, показуючи, ніби проти РФ озброївся весь світ. Але насправді на Заході діють досить обережно, – вважає експерт. – Звідти не йдуть меседжі у стилі того, що Росія загалом має бути знищена. Але чітко дають зрозуміти, що військовий потенціал агресора (і Галіаф саме такий образ) слід максимально послабити. І нова суб'єктність України проявляється в тому, що вона є основним інструментом демілітаризації РФ".

Читайте також на порталі "Коментарі" — підсумки першого дня Мюнхенської конференції: чи є надія, що поразка Росії стала ближчою.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини