Головна Новини Суспільство Війна з Росією Хто в оточенні Зеленського просуває ідею переговорів із РФ: про що говорить позиція Заходу
commentss НОВИНИ Всі новини

Хто в оточенні Зеленського просуває ідею переговорів із РФ: про що говорить позиція Заходу

Виглядає так, що наші західні партнери думають над переговорними опціями

5 листопада 2023, 15:45 comments3841
Поділіться публікацією:

Представники США та ЄС нібито почали обговорювати з Україною можливість проведення мирних переговорів із Росією. Розвідка Британії зазначає, що лінія фронту в Україні практично застигла. Більше того, Україна та РФ нібито ведуть переговори з гуманітарних питань. Тим часом міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевняє, що таємні переговори між Україною та Росією не ведуться. А президент Володимир Зеленський стверджує, що ніхто на Заході не вимагає від нього розпочинати переговори з РФ. Про що свідчить те, що переговорний кейс актуалізувався останнім часом? Як ситуація може розвиватись далі? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Хто в оточенні Зеленського просуває ідею переговорів із РФ: про що говорить позиція Заходу

Переговори. Фото: з відкритих джерел

В оточенні Зеленського є люди, які шукають вихід на переговорний процес

Колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, голова Луганської військово-цивільної адміністрації (2015-2016 роки), керівник та засновник волонтерської групи "Народний тил" Георгій Тука поділився такою думкою:

"Розмови про переговори ніколи не затихали. Просто йшли хвилями-сплесками. Про те, що в оточенні Зеленського є люди, які шукають вихід на якийсь переговорний процес, почав говорити ще з квітня-2023".

При цьому, зазначає експерт, погляди цієї групи розходяться із позицією самого Зеленського. Тому вони у своїх кулуарних розмовах намагаються розробити теорію, що умовно називається, "зміна парасольки". Тобто, поміняти генеральний напрямок союзників з Європи та США – на Китай.

"Подібна тенденція почала посилюватися після того, як Китай у лютому опублікував свій так званий мирний план. На підставі цього безглуздого "плану" піднявся градус активності "миротворців" усередині оточення Зеленського. І зараз це питання просто порушують вкотре. На щастя, група, яка цим займається, зважаючи на все, не має належного впливу на позицію нашої держави", – констатує Георгій Тука.

З'являється бажання Заходу перевернути сторінку російсько-української війни

Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун вважає, що переговори навряд чи зараз перебувають в активній фазі. Усі зовнішні обставини, пояснює він, свідчать про небажання керівництва України йти на це, на якісь перемир'я. Особливо під час осінньо-зимового періоду, коли ситуація традиційно стає трохи спокійнішою через погодні умови.

"З іншого боку, – зазначає він, – виглядає так, що наші західні партнери думають над переговорними опціями. І, можливо, непублічно, не в ультимативній формі, а у вигляді консультацій та порад, міркують над можливістю певних домовленостей між Києвом та Москвою".

Про це, на думку політолога, свідчить низка фактів.

По-перше, зараз входять до активного виборчого процесу США. І хоч до виборів ще рік, градус напруги між республіканцями та демократами явно зріс. І кожна зі сторін намагається просунути свій порядок денний. І це так чи інакше відображається на підтримці України.

По-друге, у фокусі уваги зараз ситуація на Близькому Сході, протистояння Ізраїлю з ХАМАС.

По-третє, реально відчувається втома від нашої війни, яка у повномасштабному форматі триває другий рік.

"Час бере свій, люди перефокусуються на інші теми. Як наслідок – виникає бажання глобально Заходу перевернути сторінку російсько-української війни. Домогтися укладання миру чи перемир'я. І перемикатися на інші завдання, – пояснює Максим Джигун. – У свою чергу Україна розуміє, що якщо ми не продовжимо деокупацію своїх територій, не тиснутимемо на Захід, намагаючись донести до нього своє бачення перемоги, то рано чи пізно заморожена війна знову увійде до гарячої фази. Тому позиція Зеленського, ОП, інших представників влади є правильною".

Експерт припускає, що зимовий період пройде без переговорів, у форматі позиційної війни без особливих успіхів для кожної із сторін. А ось весна, з можливим постачанням Україні довгоочікуваних винищувачів четвертого покоління, інших необхідних видів озброєнь (або, навпаки, не постачанням їх), може дати відповіді на те, коли можливі переговори – і з яких позицій.

Читайте також на порталі "Коментарі" — США зменшують допомогу Україні: про що говорить те, що відбувається, і чому Байден може піти ва-банк.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини