Головна Новини Суспільство Війна з Росією Гончаренко: «Слуги» не хочуть ніякої демобілізації, бо краще на фронті тримати старих
commentss НОВИНИ Всі новини

Гончаренко: «Слуги» не хочуть ніякої демобілізації, бо краще на фронті тримати старих

Проєкт закону про мобілізацію передбачає, що через 36 місяців служби на фронті можлива демобілізація. Проте, як заявив у Фейсбуці нардеп Олексій Гончаренко, влада не хоче відпускати військових із фронту

7 лютого 2024, 17:35 comments3943
Поділіться публікацією:

Після того, як урядовий законопроєкт про мобілізацію був прийнятий у першому читанні, Олексій Гончаренко заявив, що попереду "битва" за питання демобілізації.

Гончаренко: «Слуги» не хочуть ніякої демобілізації, бо краще на фронті тримати старих

Гончаренко розповів про демобілізацію

За його словами, було би найкраще, щоб військових відпускали з фронту після 18 місяців служби. Проте, додає нардеп, добитися встановлення саме такого терміну – нереально.

"В тексті написано, що демобілізація через 36 місяців за рішенням Ставки Головнокомандувача. Тобто обман. Ніякої демобілізації не буде",
— заявив Гончаренко.

За його словами, тепер треба добитися, щоб норма про демобілізацію через 36 місяців діяла без ніяких додаткових умов.

"Слуги" і влада не хочуть ніякої демобілізації. Бо це бʼє по їх рейтингам. Бо навіщо робити нормальну мобілізацію і мобілізовувати нових людей? Краще тримати старих. І все буде спокійно",
— додав Олексій Гончаренко.

Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, що Верховна Рада має намір прийняти урядовий законопроєкт промобілізацію у турборежимі. За словами нардепа Ірини Фріз, документ потребує вивчення, бо містить норми, які суперечать Конституції.

Портал "Коментарі" повідомляв, що Комітет ВР із питань антикорупційної політики на засіданні 5 лютого визнав оновлений законопроєкт про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики. Нардеп Вікторія Сюмар розповіла, що Міноборони і Генштаб визнали, що норма продемобілізацію через 36 місяців є декларативною. По суті військовослужбовець через 36 місяців отримує право лише написати рапорт про звільнення. За її словами, норма, відповідно до якої армія стає "квитком в один кінець", демотивує людей вступати до лав ЗСУ.

Портал "Коментарі" повідомляв, попри те, що законопроєкт про мобілізацію містить багато дискусійних норм, він буде прийнятий вже на цьому тижні, про це журналістам повідомив віце-спікер Верховної Ради Олексій Корнієнко.

Також портал "Коментарі" розповідав, що нардеп Олексій Гончаренко зареєстрував альтернативнийзаконопроєкт по мобілізації. В ньому він прописав ряд ключових змін, які відрізняють його від урядового законопроєкту. Зокрема, нардеп пропонує, щоб демобілізація наставала через 18 місяців служби, а звільнення – протягом трьох місяців з дня подання рапорту (за бажанням). При цьому такі зміни мають стосуватися і контрактників, і мобілізованих.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини