Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чому Захід слабо реагує на ракетний терор РФ в Україні - чи може змінитися ситуація
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому Захід слабо реагує на ракетний терор РФ в Україні - чи може змінитися ситуація

Позиція Заходу коливається між активною союзницькою риторикою та дозованим, розтягнутим у часі, наданням військової допомоги

10 березня 2023, 13:20 comments1095
Поділіться публікацією:

Аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що Російська Федерація організувала масований ракетний удар по Україні 9 березня в рамках своєї пропаганди в російському суспільстві і щоб потішити росіян. А в Держдепі заявили, що США та союзники докладуть усіх зусиль, щоб такі ракетні удари РФ по Україні не стали нормою. При цьому подібні масовані атаки, на жаль, продовжуються вже давно. Чому Захід не поспішає дати Україні не лише ефективний щит, а й меч? Як ситуація може змінитися в найближчому майбутньому? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Чому Захід слабо реагує на ракетний терор РФ в Україні - чи може змінитися ситуація

Ракетний обстріл. Фото: з відкритих джерел

Європейські та американські еліти продовжують жити у зручному форматі "війна десь там", не розуміючи справжньої мети Путіна

Керівник Центру політичної розвідки, політтехнолог Олег Постернак розмірковує так:

"Ракетні удари Росія справді завдає з метою переважно психологічного впливу на український народ і для утримання Кремлем картини контролю над війною, а також здатності здійснювати дії в контексті озвученого порядку денного війни. При цьому українці здебільшого поступово звикли до подібних ракетних хвиль – і це не викликає панічних настроїв чи масової критики влади. Швидше, навпаки, це згуртовує українське суспільство і ще більше зміцнює однозначну віру в те, що "Карфаген має бути зруйнований". 90% українців вважають, що необхідно завдавати ударів по території Росії. Причому, 13% із них вважають, що такі удари мають завдаватися по всіх об'єктах, у тому числі по російському населенню".

Що стосується позиції євроатлантичного Заходу щодо допомоги у будівництві надійного протиракетного та протиповітряного щита, то вона, зазначає експерт, коливається між активною союзницькою риторикою та дозованим, розтягнутим у часі, наданням військової допомоги.

"Все це відображає амбівалентність реакції західних країн щодо цілей та стратегії Москви. Європейські та американські еліти продовжують жити у зручному форматі "війна десь там", не розуміючи справжньої мети Путіна – злам Української держави, корекція демографічного потенціалу української нації, демонтаж міжнародного правопорядку в Європі. Захід же, схоже, сподівається на сценарій внутрішнього колапсу режиму, який призведе до зникнення нинішніх перешкод для діалогу, який, на думку наших міжнародних партнерів, упирається в персональний фактор Путіна", – пояснює Олег Постернак.

Він вважає, що перелому позиції Заходу на даний момент не відбувається. Для нього це, як і раніше, локальна війна України з Росією.

"Не виключено, що навіть дрібні поразки ЗСУ на полі бою можуть бути інтерпретовані громадською думкою на Заході як показник виснаження нашої країни, – прогнозує експерт. – Під дією електоральних факторів країни ЄС та Північної Америки змушені будуть лавірувати та ще більше уповільнювати співпрацю".

Наші союзники як ніколи налаштовані рішуче

Колишній працівник СБУ та консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки, військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак вважає, що основні причини, з яких нам так неспішно надавали іноземне озброєння, є:

— наївне очікування, що ця війна буде дуже швидкою;

– маніакальний страх західних країн перед тим, що передача Україні сучасного озброєння неймовірно розжене ціни на нафту та газ, особливо перед зимою 2022–2023;

– страх спровокувати Третю світову війну чи ще гірше, першу ядерну війну;

— обмеженість власних військових запасів.

"Вже зараз ми бачимо, що станом на березень-2023 країни Заходу подолали всі перераховані вище проблеми, крім останньої, – зазначає експерт. – Останній пункт зараз перебуває в активній роботі. Тонкий струмок іноземного озброєння вже перетворився на повноводну річку. ЄС та США повністю усвідомили, що тактика швидких маленьких локальних воєн не годиться для 21 століття, тому переглядаються військові бюджети, збільшується кількість оборонних замовлень на десятиліття вперед".

На думку Івана Ступака, наші союзники як ніколи налаштовані рішуче, тому кількість і якість озброєння, що передається Україні, тільки зростатиме.

Читайте також на порталі "Коментарі" – що дав Кремлю черговий ракетний обстріл України – чи є ще способи зупинити це божевілля.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини