Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Видання Financial Times з посиланням на власні джерела повідомило, що Вашингтон закликав Україну припинити атаки безпілотниками на російські нафтопереробні заводи, оскільки це призводить до зростання ціни на нафту у світі. Пізніше це фактично підтвердив координатор стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі. Радник Офісу президента України Михайло Подоляк запевнив, що ніхто не вказуватиме нашій країні – бити їй по російських НПЗ чи ні. Особливо на фоні ударів росіян по енергетичній та цивільній інфраструктурі України. І, судячи з пожежі на НПЗ у Самарській області в ніч із 22 на 23 березня, Україна продовжує запускати безпілотники по енергетичних об'єктах країни-агресора. Про що говорять зазначені вище сигнали зі США та реакція на них з боку України? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Удари по російським НПЗ. Фото: з відкритих джерел
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін вважає, що інформація, яка з'являється в американській пресі, зокрема щодо НПЗ, резонує із внутрішньоамериканськими питаннями.
Він не виключає, що інформація про те, ніби Вашингтон різними каналами нібито міг натякати Києву на необхідність припинити атаки на російські НПЗ, потенційно може бути правдивою.
Щодо США, продовжує політолог, то вони не так і залежать від світових цін на пальне, адже мають серйозні внутрішні резерви.
На думку аналітика, кандидата політичних наук Олесі Яхно, навряд чи Київ отримував пряму вказівку з Вашингтона не завдавати ударів по російських НПЗ. Але всередині американського істеблішменту є група, яка, ймовірно, вважає, що такі атаки не потрібні. І внутрішні розмови, мабуть, велися. Невипадково про це почали писати американські медіа.
Вона нагадує, що Росія постійно намагається обрушити нашу економіку, завдаючи ударів у тому числі по критичних енергооб'єктах. І лише відбиватися ми не можемо. Потрібно бити й самим.
Глава Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко поділився такою думкою:
Війна продовжується, констатує експерт. І для нас важливо знищувати нафтопереробку в країні-агресорі. А враховуючи, що та продовжує повітряні атаки щодо нас – Україні треба більше ППО. І краще б американські медіа писали саме про це, вважає Олександр Охріменко.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи зможе Росія захистити свої НПЗ від українських атак: прогноз британської розвідки.
Новини