Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Удари по Одесі дронами – це не "пристрілка" перед ракетними ударами. Росія це робить, щоб завдати максимальних збитків. Про це пише 20 лютого портал "Коментарі" з посиланням на коментар для "РБК-Україна" військового експерта, майора запасу ЗСУ Олексія Гетьмана.
Атаки російських дронів змогли завдати шкоди Одесі. Фото: ДСНС України
"Якщо не було місяць обстрілів, то можна очікувати, що буде обстріл десь плюс-мінус 100 ракет. Якщо обстрілів не було більше місяця, то можна очікувати подвійного — один за одним з інтервалом 2-3 дні. Також з такою приблизною кількістю плюс-мінус 100 ракет", — сказав Гетьман.
Він наголосив, що через те, що атаки "Шахедів" на Одесу відбуваються з боку Чорного моря, їх важче перехопити, тому що вони не мають природних перешкод і можуть летіти на дуже низькій висоті. За його словами, що нижча висота, то пізніше його бачить ППО і тим важче перехоплювати дрони.
"Тому шахедні атаки з боку моря — це не тренування ракетних атак. І я не думаю, що це підготовка до чогось, це звичайна спроба завдати максимальних збитків у найбільш зручний для них спосіб", — поділився експерт.
Як повідомляли "Коментарі", в Одесі ввечері 18 лютого пролунали вибухи , виникла пожежа. Місто знаходилося під масованою атакою російських безпілотників. Одеські видання писали про вибухи у місті, з'явилися відео прильоту та фото пожежі після удару. Згодом з'ясувалося, що росіяни вдарили по об'єкту ДТЕК, без тепла залишився великий мікрорайон в Одесі. 19 лютого ввечері окупанти повторили атаку БПЛА по іншому району Одеси.
Нагадаємо, 20 лютого російські окупанти під час нічної атаки використовували не лише дрони, а й ракети. Масованим цей удар назвати не можна, але 14 ракет Росія застосувала, поряд із більш ніж 160 БПЛА. Серед них крилаті Х-101/Х-55см (пуски з Волгоградської обл.), Калібр/Іскандер-К (з акваторії Чорного моря/Криму); балістичні — Іскандер-М/KN-23 (пуски — Воронезька обл.). Інформацію про результати бойової роботи та наслідки ракетного удару повітряні сили ЗСУ вирішили не розкривати. Оскільки удар не був масованим, у Росії на авіабазах "Енгельс-2" та "Олень" можуть залишатися бомбардувальники, споряджені для бойового вильоту.
Новини