Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Росія нібито вирішила в односторонньому порядку "змінити" морські кордони Росії з Литвою та Фінляндією у Балтійському морі. Відповідний проект з'явився 21 травня на сайті російського уряду, а потім був вилучений. Але галасу встиг наробити. Фінляндія нагадала про конвенцію ООН з морського права, а також зазначила, що внесення плутанини – це ще й гібридний вплив, який так любить РФ. У литовському МЗС заявили, що йдеться про свідому провокацію та ескалацію з боку Росії, на яку має бути тверда відповідь від НАТО та ЄС. Голова комітету із закордонних справ парламенту Естонії Марко Міхкельсон закликав НАТО "прокинутися" — і довести здатність адекватно реагувати на загрози. Експерти проаналізували те, що відбувається, спеціально для порталу "Коментарі".
РФ має намір змінити морські кордони із країнами Балтії. Фото: з відкритих джерел
На думку політолога, кандидата політичних наук Дениса Гороховського Путін, бачачи загальну пасивність Заходу, перевіряє – наскільки далеко можна зайти у своїх претензіях.
Він переконаний, що подібні претензії від Росії будуть звучати все частіше. І з кожним разом вони будуть зухвалішими.
Старший лейтенант, лицар ордена Богдана Хмельницького, колишній командир роти 47-ї бригади, експерт Аналітичної групи Левіафан Микола Мельник розмірковує так:
Експерт упевнений – якщо країни Альянсу це проковтнуть чи ще гірше – спробують якось із Росією домовитися "посередині", це буде крах усієї безпекової системи всередині блоку.
На його думку, ми опинилися на цікавому етапі розвитку світової кризи, біля своєрідного вододілу.
Слід розуміти, що РФ погрожує всьому світу, наголошує експерт у питаннях національної безпеки та оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль. Так було завжди, бо Росія (і монарша, і радянська, і пострадянська) сповідувала та сповідує імперіалізм. А політика імперій базується на захопленні чужих територій.
Вона нагадує, що Фінляндія межує із північними кордонами РФ. Тепер це країна НАТО. Що, зрозуміло, дратує Росію. Звідси й такі гібридні атаки щодо перегляду морських кордонів. Ну, а волелюбні країни Балтії, які зуміли вирватися з лап радянської/російської імперії, завжди були для неї як червона ганчірка для бика.
Примітним вона вважає, що Молдова нещодавно уклала угоду про свою безпеку з ЄС. Це підтверджує, що Захід розуміє виклики, упевнена експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" — що відбувається навколо саміту миру: чого хоче досягти РФ, загострюючи ситуацію на фронті.
Новини