Війна, міжнародка та ЖКГ: підсумки та прогнози для України
Лише кардинальний перелом на полі бою на користь України може змінити пріоритети в країні
Чим ближче до кінця року, тим більше різні видання видають матеріалів, де підбивають його підсумки, а також – діляться очікуванням від року майбутнього. Для України тут, на жаль, складається не райдужна картина. Видання The Times зазначає, що надія на перемогу України над агресором згасає, а Росія має достатньо ресурсів для ведення затяжної війни. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) також попереджають, що російський диктатор Володимир Путін прагне не просто утримати вже окуповані території, а й розширити зону окупації. Видання The New York Times констатує, що Росії вдалося перехопити ініціативу на фронті на фоні політичної боротьби як у США, так і в Європі, пов'язаної з подальшою військовою допомогою Києву. Ну, а портал "Коментарі" продовжує цикл публікацій з українськими експертами, які підбивають підсумки 2023-го та діляться прогнозами на 2024-й, виходячи зі своєї сфери діяльності.
Військово-політичне керівництво зосереджено на трьох напрямках
Експерт-міжнародник, співзасновник аналітичного центру "Об'єднана Україна" Антон Кучухідзе розмірковує так:
За словами експерта, президент Зеленський, все наше військово-політичне керівництво, вся дипломатія зосереджено на трьох напрямках.
Перший – забезпечення військово-технічних потреб України.
Другий – посилення санкційного тиску на РФ.
Третій – забезпечення фінансових потреб нашої країни (соціально-економічних, гуманітарних тощо).
Він нагадує, що ми розширюємо сферу військово-технічного співробітництва, у тому числі з США, країнами НАТО в цілому. На це, акцентує Антон Кучухідзе, була спрямована низка візитів президента у році, що минає, про це ж – постійна робота в рамках формату "Рамштайн".
На наступний рік варто прогнозувати подальше зростання тарифів
Голова Союзу споживачів комунальних послуг, політичний аналітик, співзасновник БФ "Довіра та допомога" Олег Попенко вважає, що рік ми закінчуємо з негативними показниками у сфері енергетики та ЖКГ. І 2024-й, на його думку, продовжить цю тенденцію.
Щодо комунальної сфери, тут, на думку Олега Попенка, ситуація схожа на те, що бачимо на ринку електроенергії. Заборгованість за ЖКП зростає, як і кількість неплатників.
Тарифи, продовжує він, незважаючи на запевнення президента, що під час воєнного стану їх не підвищуватимуть, – зростають.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи справді 2023-й став роком нездійснених надій: які очікування від 2024-го.