Головна Новини Суспільство події Український паспорт вакцинації: навіщо потрібен і чи встигнемо розробити до липня
commentss НОВИНИ Всі новини

Український паспорт вакцинації: навіщо потрібен і чи встигнемо розробити до липня

Експерти вважають, що наша країна не зможе обійтися без COVID-сертифікатів

26 травня 2021, 16:26 comments2933
Поділіться публікацією:

Щоб не відставати від міжнародних європейських партнерів, Україна прискорює роботу над сертифікатами, які підтверджуватимуть вакцинацію проти коронавірусу. За інформацією голови уряду Дениса Шмигаля, появи вітчизняних ковід-паспортів слід чекати вже на початку липня.

Український паспорт вакцинації: навіщо потрібен і чи встигнемо розробити до липня

Україна запустить ковід-паспорти у липні. Колаж: "Коментарі" / Д. Романюк

"Коментарі" вирішили дізнатися в експертів, чи дійсно Україна потребує подібних документів. Фахівці також пояснили, які існують ризики, пов'язані з ковід-паспортами, і чи встигнемо ми розробити сертифікати до запланованого терміну.

Альтернативи подібним документам немає

Політолог Кирило Сазонов вважає, що стратегія запуску сертифікатів вакцинації в Україні синхронно з Європою — безальтернативна, і сумніватися у її необхідності не доводиться.

"Без ковід-паспортів, чи паспортів вакцинації до більшості країн не можна буде потрапити — розвернуть на кордоні. Транспорт, публічні заходи — тільки з документами про вакцинацію. Так і буде — подивіться на Ізраїль, — зазначає експерт. — Інша справа, що до початку липня ми, можливо, зможемо запустити ковід-паспорти, але скільки їх буде?"

На думку політолога, тут все залежить від кількості вакцин. Тому що запустити ковід-паспорти й вакцинувати всіх охочих — абсолютно різні стадії одного процесу.

"Тому в запуску я не сумніваюся. А ось терміни реалізації викликають занепокоєння", — зізнався Кирило Сазонов.

"Весь світ сам себе взяв у заручники. Тому хочеш літати — роби щеплення"

Лікар, блогер, письменниця Наталія Ніколаєва також розмірковує про запуск ковід-паспортів.

"Чому потрібно робити? Щоб не відставати від Європи, яка вирішила, що це забезпечить безпеку переміщення по її території. Хоча це типова сегрегація (від лат. "Segregacio" — "поділ за будь-якою ознакою, дії за таким розподілом", — ред.), на моє переконання, але не про це зараз. А Україна видаватиме разом із Європою, щоб наші люди могли безперешкодно літати, не роблячи постійно ПЛР", — говорить експерт.

"Мудрість" подібного рішення Наталія Ніколаєва обговорювати відмовляється. Однак вважає українців заручниками ситуації.

"Весь світ сам себе взяв у заручники. Тому хочеш літати — роби цю процедуру. Чому саме день у день з Європою? Напевно, щоб красиво було. "Подивіться, а ми теж можемо". І роботу свою треба ж показувати. Ну, і для блага народу — турбота про тих, хто подорожує, щоб не гірше, ніж у Європі", — зазначає спеціалістка.

Встигнуть чи ні до зазначених термінів — питання організаційне, а не медичне, вважає Наталія Ніколаєва.

"Якщо "не протуплять" десь, як зазвичай, то встигнуть, — вважає вона. — Що тут встигати? В електронному вигляді ці паспорти давно є, на сайтах системи охорони здоров'я. На тих, якими сімейники (сімейні лікарі, — ред.) користуються, і вносять інформацію про пацієнта. Я особисто бачила ще місяць тому. Тобто, все залежить від того, в якому вигляді вони їх будуть видавати й хто цим буде займатися".

На думку Наталії Ніколаєвої, навряд чи будуть друкувати спеціальні книжки. Швидше за все, зроблять якийсь сертифікат.

"Але якщо сертифікат, то не просто роздруківку з сайту формату А4 з підписом сімейного лікаря, а якийсь захищений, на спеціальному бланку. Це буде залежати від того, наскільки швидко надрукують і розішлють сімейним лікарям, — підкреслює Наталія Ніколаєва. — Думаю, що вони видаватимуть за запитом охочих. Але наші можуть придумати що завгодно — я нічому не здивуюся. І можуть на якомусь етапі "запороти". Хоча, якщо вони 1 липня видадуть навіть два сертифікати/паспорти, то можуть вже рапортувати, що запустили разом із Європою".

Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, як влада Польщі вирішила привернути увагу громадян до необхідності отримати своє щеплення проти коронавірусу. Всі подробиці — у нашому матеріалі.

Також на порталі ви можете дізнатися, коли протиковідна вакцинація в Україні буде доступна для жителів тимчасово окупованих територій Донбасу.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/ua

Новини