Що важливо для України перед Глобальним самітом миру: чи може він зупинити війну
Наразі йдеться не лише про підтримку України, а й про створення нового механізму глобальної безпеки, у чому зацікавлені всі адекватні держави
Україна та Швейцарія приступають до підготовки проведення Глобального саміту миру на рівні лідерів держав. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, який з 15 січня перебуває з візитом у Швейцарії. Він візьме участь у Світовому економічному саміті у Давосі. Раніше там же відбулися чергові консультації щодо української Формули миру. Які шанси на те, що Глобальний саміт миру покладе край російсько-українській війні та цілій низці конфліктів, які зараз спалахують у різних частинах планети? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Нам важливо розширювати діалог, підписувати більше двосторонніх договорів
Експерт у питаннях національної безпеки та оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль пояснює:
І саме Україна, наголошує експерт, стає флагманом щодо побудови більш ефективної системи глобальної безпеки.
Формат зустрічей на рівні радників з нацбезпеки глав держав, політичних радників спрямований на те, щоб створювати робочі групи в рамках Формули миру та рухатися у цих напрямках, розповідає експерт. На її думку, договір про співпрацю у сфері безпеки, укладений минулого тижня між Україною з Британією, лише перша ластівка у цьому ракурсі.
Важливо виконати два завдання
Політичний експерт Сергій Таран наголошує, що жоден саміт не зупинить війну. Вона припиняється або, коли комусь завдається військова поразка, або через економічне виснаження однієї зі сторін, зазначає він. А ті чи інші міжнародні зустрічі лише констатують чиюсь перемогу чи поразку.
По-перше, він продовжує, щоб країни Глобального Півдня розуміли проблематику російсько-української війни. Розуміли, що загроза, яку Росія наразі становить для України та Європи, це і загроза для Глобального Півдня. І, якщо, наприклад, пробачити РФ агресію проти України, щось подібне може статися і з Глобальним Півднем. А тому треба разом намагатися зробити світ стабільнішим.
По-друге, такий саміт дає змогу посилити санкції проти РФ, вважає експерт. Причому до таких санкцій можуть приєднатися і країни Глобального Півдня. Наприклад, та сама Індія.
Читайте також на порталі "Коментарі" – переговори у Давосі та обговорення української Формули миру: на що можемо розраховувати.