Спроба проросійської парламентської більшості в Грузії протягнути законопроект про "іноагентів" закінчилася провалом. Масові протести змусили парламентарів відступити. При цьому з боку російських пропагандистів звучали погрози аж до "шарахнути по Тбілісі" (відзначилася Маргарита Симоньян). У свою чергу, експерт Georgian Strategic Analysis Center Гела Васадзе вважає, що далі погроз РФ не піде, бо занапастила свій бойовий потенціал в Україні. Про що говорить загалом те, що сталося та відбувається в Грузії? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Протести в Грузії. Фото: з відкритих джерел
Спроба протягнути законопроект про "іноагентів" — це відверте підігравання частини грузинського політикуму Кремлю
Експерт у питаннях національної безпеки та оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль розмірковує так:
"Грузинський народ показав усьому світу, що це країна із демократичними цінностями. І відмовлятися від них суспільство не має наміру, тим більше, маючи досвід позитивного впровадження реформ. Як і Україна, Грузія зіткнулася із російським вторгненням, окупацією, втратою частини територій (впевнена – тимчасовою), масштабною пропагандистською роботою з боку РФ. І те, що зараз переживаємо ми, дуже відгукується грузинському суспільству. Я вдячна йому за підтримку".
Катерина Коваль упевнена – спроба протягнути законопроект про "іноагентів" це не випадковість і не дурість частини грузинського політикуму, а його відверте підігравання Кремлю.
"Такий самий закон діє в РФ, дозволяючи добивати залишки свободи слова. Великою мірою через те, що російське суспільство позбавили можливості аналізувати, воно прийняло війну, розв'язану путінським режимом проти України. Кремль має потужний пропагандистський механізм, задіяний не лише всередині РФ, а й далеко за її межами. У тому числі у Грузії, частина політиків якої потрапила під московський вплив. І намагалася у своїй країні створити інструмент придушення свободи слова за аналогією з тим, що має Кремль", – зазначає експерт.
На її думку, дуже показовим було, зокрема для всього світу, що грузинський народ чітко дав зрозуміти частині проросійських політиків, що не дасть звернути країну з євроінтеграційного та євроатлантичного шляху. Що не дозволить насадити у Грузії російські порядки.
"Ну, а істерія роспропагандистів із цього приводу каже сама за себе, – вважає Катерина Коваль. – Як правило, найгучніше кричить той, хто відчуває свою провину, чиї плани впали. А всьому цивілізованому світу варто усвідомити, що треба бити на всіх фронтах. Включаючи інформаційний, де вона поки що досить сильна. Що треба рубати щупальця роспропаганди скрізь, де тільки можна. Видавлювати цього спрута звідусіль. Інакше знову і знову спалахуватимуть конфлікти, до яких так чи інакше причетний Кремль з його імперськими замашками. На прикладі України ми бачили згубний вплив роспропаганди, що в результаті вилилася в зраду тих же "беркутівців", частини політиків та чиновників, військових та інших силовиків. Всім країнам, які сповідують принципи цивілізованого співіснування, слід нарешті усвідомити – агресія Росії спрямована не просто проти України, а загалом проти демократичного світу, проти глобальної безпеки. І усувати цю загрозу ми маємо разом".
Путін веде проти Грузії гібридну війну з часів Саакашвілі
Голова Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков пояснює:
"Грузії треба продовжувати боротися за свою незалежність та європейське майбутнє. Інакше Росія може перетворити Грузію на failed state – державу, що не відбулася. Як вона намагалася зробити з Україною, але отримала неймовірну відсіч".
Грузинам, продовжує експерт, треба боротися. Адже Путін веде проти них гібридну війну від часів Саакашвілі. І кінцева мета росіян – підкорити Грузію. Зробити її своєрідною колонією РФ.
"Грузини повинні відстояти свою незалежність і привести до влади людей, які є інтересами власної країни, всього грузинського народу", – констатує Сергій Биков.
Читайте також на порталі "Коментарі" — РНБО наклала санкції на Parimatch на 50 років.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.