Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент Республіки Корея (Південна Корея) планує порушити питання військово-технічного співробітництва КНДР та Росії на Генасамблеї ООН, яка пройде цього тижня в США (і де візьме участь президент України Володимир Зеленський). За словами південнокорейського лідера Юн Сок Йоля, така співпраця між Північною Кореєю та Росією є незаконною та несправедливою, оскільки суперечить резолюціям Ради Безпеки ООН та іншим міжнародним санкціям. Тим часом керівник Корейської народної демократичної республіки (КНДР, вона ж – Північна Корея) Кім Чен Ин в рамках тижневого відвідування РФ вже заявив, що підтримує всі дії Путіна, а також, схоже, отримав певні пропозиції від Кремля. Можливо, навіть ядерні, хоч керівник Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі вважає, що РФ не вестиме торгівлю ядерними технологіями з КНДР. Про що говорить російсько-північнокорейське співробітництво, що зміцнюється і, в принципі, все більш явне формування альянсу диктаторів? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Путін та Кім Чен Ин. Фото: з відкритих джерел
Експерт-міжнародник, співзасновник аналітичного центру "Об'єднана Україна" Антон Кучухідзе зазначає, що у заграванні Путіна з Ином є як практична, так і ідеологічна сторона.
Війна — важка, ресурси навіть у росіян не безмежні, зазначає він. І країна-агресор шукає шляхи оперативного поповнення боєприпасів та необхідних озброєнь.
Ідеологічна частина, за його словами, полягає у тому, що Росія намагається продемонструвати, що вона нібито не в ізоляції. Хоча насправді лише підкреслює власну неповноцінність та ізоляцію. Адже з держави, що входила до "Великої вісімки", яка мала серйозну геополітичну вагу, РФ перетворюється в сприйнятті тих самих Західних держав – на країну-ізгоя.
Антон Кучухідзе резюмує: вільний світ, підтримуючи Україну, яка зараз фактично його очолює, бореться за демократію, розвиток народів є вільним, незалежним. А РФ та топ її союзників є уособленням диктатур та тероризму.
Політтехнолог, партнер SIC Group, голова Інституту демократії та розвитку PolitA та партії "Національна платформа" Катерина Одарченко поділилася такою думкою:
Втім, продовжує експерт, ні підтримка Росії з боку КНДР, ні підтримка її з боку Ірану (країн, які самі перебувають під жорсткими санкціями), не є секретом. Вони намагаються об'єднатися у певному союзі.
Читайте також на порталі "Коментарі" — про який обмін могли домовитися РФ та КНДР – чи є загроза нового союзу ізгоїв.
Новини