Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Уряд Польщі вперше з початку блокади українсько-польського кордону, яка триває четвертий тиждень, звернувся до українських чиновників. І закликав виконати одну із вимог польських перевізників. А саме – скасувати обов'язкову реєстрацію у системі "ЄЧерга" вантажівок, які їдуть з України до ЄС. Про що говорить ситуація з цією блокадою та реакція польської влади? Як правильніше вчинити Україні? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Кордон України та Польщі. Фото: з відкритих джерел
Український державний службовець найвищого рангу, десятий голова Державної митної служби України, екс-заступник голови Державної фіскальної служби України Анатолій Макаренко поділився таким коментарем:
Така блокада, наголошує Анатолій Макаренко, йде врозріз із нормами ЄС. І дивно, що ні польська влада, ні керівництво Євросоюзу не поспішають наводити лад.
На думку експерта, ситуацію слід вирішувати шляхом переговорів. І його дивує, що представники українського уряду досі цього не зробили.
Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат V-VI скликань Олексій Плотніков зазначає, що Росія як країна-агресор, яка має величезні ресурси, у тому числі для підкупу тих чи інших радикальних рухів у різних країнах, працює дуже вишукано, винахідливо. І шкодить Україні скрізь, де тільки може. У тому числі шляхом блокади нашого кордону окремими групами поляків (що б'є і по нашій економіці, і по відносинам Києва з Варшавою).
Україні, впевнений він, слід намагатися вирішити питання як шляхом переговорів із польською владою (але біда в тому, що там новий уряд перебуває на стадії формування), так і шляхом звернень до Європейської Комісії. Остання має розглядати ситуацію, коли країна-кандидат у члени ЄС має проблеми через країну-член Євросоюзу. Слід шукати важелі тиску.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чому Україні потрібно шукати запасні плани: чи справді нас готують до переговорів.
Новини