Насичений тиждень для України: що стало несподіванкою – як це вплине на майбутнє
З'явилася надія, що світ нарешті випрацює єдину позицію щодо російської агресії проти України
Передостанній тиждень червня був насичений інформацією про черговий ядерний шантаж з боку Росії, про продовження війни в цілому та ракетно-дронову, зокрема, про нові успіхи ЗСУ, що продовжують деокупацію українських територій. Ну, а наприкінці тижня топ-темою став бунт вагнерівців проти вищого військово-політичного керівництва РФ. Традиційно експерти підвели спеціально для видання "Коментарі" загальні підсумки тижня, що минає (19-25 червня) у ракурсі російсько-української війни і не тільки.
Демарш ватажка "Вагнера" показав відсутність єдності в країні-агресорі, де існувало та існує внутрішнє протистояння
Кандидат економічних наук, екс-директор з розвитку бізнесу АТ "Укрзалізниця" Андрій Рязанцев розмірковує так:
Також, на думку експерта, слід відмітити ухвалення 11-го пакету європейських санкцій проти Росії. Насамперед, наголосив Андрій Рязанцев, вони спрямовані на контроль за дотриманням раніше введених обмежень. Приймати санкції можна безкінечно, але важливо, щоб вони виконувались. І саме посилений контроль за виконанням раніше введених дає надію на те, що економіка країни-агресора слабшатиме ще більше, пояснює експерт.
Дипломатичний тиск працює, і позиція низки країн щодо членства України в НАТО змінюється на краще для нас
Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун звернув увагу на зміну позицій деяких держав-членів НАТО щодо членства України в Альянсі.
На його думку, це показник того, що міжнародна політика – не про системність підходів та незмінність принципів, а про політичну волю.
Отже, констатує він, слід продовжувати подібний тиск, досягаючи в результаті тих результатів, про які раніше неможливо було навіть говорити.
Також видання "Коментарі" повідомляло – чому Пригожин опиниться у Білорусі – який шанс випав Лукашенку завдяки переговорам.