Наступного тижня на українців чекає низка свят: 19 – Святий Миколай, 22 – День енергетика (більш ніж актуальний у нинішніх умовах), 25 – Різдво за західним обрядом (католицьке). Чекає на нас і продовження протистояння з Росією, 300-й день широкомасштабного вторгнення якої в Україну також випадає на наступний тиждень. Експерти поділилися з виданням "Коментарі" прогнозами на наступний тиждень.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Головні фронтові події відбуватимуться у районі Бахмута
Політтехнолог Борис Тізенгаузен вважає, що основні фронтові події будуть, як і раніше, в районі Бахмута, де котрий місяць тривають найважчі бої.
"Є відчуття, що Путін дав наказ, будь-що взяти це місто на півночі Донецької області до кінця року. Щоб продемонструвати росіянам хоч якусь перемогу під ялинку. Останні три великі події у ракурсі цієї війни – відступ окупантів з Харківської області, оголошення мобілізації (чого у Кремлі обіцяли не робити, але традиційно збрехали) та втеча з Херсона (єдиного облцентру, захопленого росіянами з початку вторгнення). На такій ноті завершувати рік Путін явно не хотів би", – пояснює експерт.
Важливим у ракурсі російсько-української війни він вважає і намічений на 19 грудня візит російського диктатора до білоруського.
"Немає сумнівів, що Путін дотискатиме Лукашенка на прямий вступ Білорусі у війну з Україною. Цікаво, що раніше Лукашенко першим свистком летів до Путіна. А тепер той, та ще й прихопивши із собою міністра оборони Шойгу, прямує до Мінська. Все заради того, щоби втягнути Білорусь у війну проти нашої країни, – упевнений Борис Тізенгаузен. – Хоч та й так уже вплуталася до неї, надавши росіянам свої аеродроми, полігони, озброєння і навіть давши можливість армії РФ вторгнутися в Україну з білоруської території, а також атакувати нас звідти ракетами (що, щоправда, давно не було)".
Є великий ризик чергових масованих ракетних ударів по українських містах
Голова Спілки споживачів комунальних послуг, голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони довкілля Громадської Ради при КМДА Олег Попенко розмірковує так:
"Найближчим часом – і наступний тиждень, і до кінця грудня, ситуація буде схожою на сьогоднішню. Україна продовжуватиме отримувати підтримку з боку європейських та американських партнерів. Навряд чи слід очікувати різких змін на фронті. Росія ж продовжуватиме атаки – і сухопутні, і ракетні".
Олег Попенко не сумнівається у високому ризику чергових масованих ракетних ударів по українських містах.
"На жаль, становище бізнесу продовжить ускладнюватись. На це впливає кількість біженців та переселенців, зростання інфляції, загальні величезні проблеми з економікою", – пояснює експерт.
Важливими будуть результати зустрічі Путіна та Лукашенка
Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович також вважає, що у військово-соціальному плані (дві ці сфери у нас дуже пов'язані) нам варто бути готовими до можливих чергових ракетних атак з боку РФ.
"Як бачимо, агресор не відмовився від цього терористичного механізму, сподіваючись у такий спосіб якось
змінити ситуацію на свою користь".
Наступний тиждень у цьому плані небезпечний ще й тим, що наближається католицьке Різдво. А росіяни, враховуючи їхню віру в символізм, неприйняття інших релігій, можуть до цієї дати прив'язати посилені обстріли, активізацію на фронті. Їм це важливо як подача боротьби із західним світом, західними цінностями і так далі. Тим більше, в ракурсі того, що в Україні досить багато людей планує змінити дату святкування Різдва, відзначаючи його саме 25 грудня, а не 7 січня. Тому варто бути готовими до ударів по критичній інфраструктурі, – попереджає експерт. – Звичайно, важливо, щоб ми якнайшвидше отримали від партнерів нові системи ППО". В економічному плані, нагадує Ігор Рейтерович, нам уже оголосили про нові пакети допомоги із боку Захід. І вони надходитимуть, у тому числі, на новому тижні. Що дозволить Україні закінчити рік із стриманим оптимізмом.
"Зрозуміло, що з економікою ситуація, м'яко кажучи, не надто хороша. Але фінансово-економічна допомога від США, ЄС, міжнародних інституцій дає нам змогу втриматися на плаву, закрити всі бюджетні виплати. А наступний тиждень – саме з тих, коли це закриття слід зробити", – пояснює експерт.
У військово-політичному плані дуже важливими, на його думку, будуть результати зустрічі Путіна та Лукашенка 19 грудня.
"Зрозуміло, що спершу ми отримаємо певну публічну картинку. Але по рухах тіла, які будуть після, стане зрозуміло, чи вдасться Путіну втягнути Лукашенка безпосередньо у війну проти України. У будь-якому разі нам доведеться витрачати більше ресурсів, намагаючись убезпечити себе від чергового вторгнення з білоруської території", – зазначає Ігор Рейтерович.
Читайте також на порталі "Коментарі" — на що очікує Китай від російсько-української війни – яку позицію зайняв Сі Цзіньпінь.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.