Чи зміниться армія після приходу Сирського: що і чому важливо виправити
Якщо ми хочемо перемогти, нам потрібно мотивувати в армії кожного
Минув тиждень з відставки головкому ЗСУ генерала Валерія Залужного та приходу на його місце Олександра Сирського. За цей час багато говорилося про переосмислення стратегії у війні, про нові підходи (у тому числі технологічні), а також про завдання для нового головкома. Портал "Коментарі" поцікавився в експертів – як можна зміцнити нашу армію, що й чому важливо виправити.
Кадрову політику в армії потрібно міняти
Нардеп V, VI та VII скликань, екс-заступник голови Радміну Автономної Республіки Крим, голова Всеукраїнського громадського руху "Сила права" Андрій Сенченко поділився такою думкою:
Армія – такий організм, який вимагає від кожного військового самопожертви, чіткого виконання наказів, пояснює експерт. Але при цьому, акцентує він, сучасна, ефективна армія – це, коли у військових на всіх рівнях є певна можливість проявляти ініціативу. А не діяти просто як робот.
За словами експерта, якщо ми хочемо перемогти, нам треба мотивувати кожного. Щоб будь-хто, незалежно від його участі у великому армійському механізмі, відчував причетність до спільного завдання – наближення Перемоги. І що до нього ставляться саме як до людини, а не до елемента, співставляючого, ресурсу.
Початок на новій посаді у Сирського – так собі
Старший лейтенант, лицар ордена Богдана Хмельницького, колишній командир роти 47-ї бригади, експерт Аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник вважає, що поки що у широкому просторі немає даних, що наша армія збирається воювати якось по-новому. Більше того, акцентує він, Сирського пов'язують із класичними методами ведення війни.
Якщо ж говорити про те, як зробити українську армію ефективнішою, то допомогти в цьому, на думку Миколи Мельника, може наступне.
1. Нормальна військова підготовка особового складу.
2. Поліпшення підготовки офіцерського складу, спрямоване на розвиток навичок лідерства.
3. Технологічний напрямок: збільшення використання дронів усіх видів.
4. Вміння максимально ефективно використовувати наявні ресурси (на даний момент – обмежені) – живу силу, техніку, боєприпаси, ПММ тощо.
Читайте також на порталі "Коментарі" - оптимізм для України та сигнали Росії: ключові підсумки 19-го "Рамштайну".