Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Бразильські вчені зробили революційне відкриття, відтворивши обличчя єпископа Мирлікійського, який став прообраз святого Миколая, а також Санта Клауса. Використовуючи сучасні технології, зокрема 3D-моделювання, дослідники змогли показати, як виглядав цей легендарний святий, що жив у IV столітті.
Реконструкція обличчя святого Миколая
Бразильські вчені опублікували дослідження у журналі OrtogOnLineMag, де команда під керівництвом Жоао Мораеса використала дані, зібрані в 1950-х роках, для створення 3D-моделі черепа святого Миколая. Потім вчені застосували сучасні статистичні та анатомічні методи та здійснили реконструкцію обличчя Миколая Чудотворця.
Результатом роботи стали два набори зображень: одне більш об’єктивне у відтінках сірого, а інше – більш художнє – із додаванням таких елементів, як борода, волосся та одяг, що були натхненні зображенням святого Миколая на іконах.
Реконструкція обличчя святого Миколая
Закінчивши роботу, Мораес помітив, що святий Миколай мав "широке, міцне обличчя" і "товсте підборіддя", що певним чином відповідає сьогоднішнім уявленням про цього персонажа.
Реконструкція обличчя святого Миколая
Також реконструкція останків виявила аскетичний спосіб життя святого Миколая. Його дієта складалася переважно з рослинної їжі, а хронічний артрит вражав хребет і таз. Крім того, товсті кістки черепа, ймовірно, спричиняли головні болі.
Миколай Мирлікійський — це одна з найшанованіших постатей у християнстві. Він був єпископом міста Мири в Лікії (сучасна Туреччина) і жив у III-IV століттях. Згідно з легендою, він був відомий своєю благодійною діяльністю та даруванням подарунків бідним і нужденним за що і отримав звання святого Миколая.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що вчені показали справжній вигляд обличчя Ісуса та його матері Діви Марії.
Також "Коментарі" писали про те, як насправді виглядав Юлій Цезар: здійснено реконструкцію обличчя римського імператора.
Новини