Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Верховна Рада України ухвалила закон, який дозволяє проводити позапланові перевірки роботодавців у випадках цькування (мобінг) працівників під час дії воєнного стану. За прийнятим законом штраф за цькування працівників становитиме до 3400 гривень.
Цькування на роботі. Фото з відкритих джерел
Як повідомила народна депутатка "Європейської Солідарності" Ірина Геращенко законопроєкт №11044 про штрафи через мобінг підтримали 245 народних депутатів. Документ розблоковує механізм контролю за порушенням трудових прав, який був призупинений після початку повномасштабного вторгнення Росії.
Відтепер державні органи контролю за дотриманням трудового законодавства мають право проводити позапланові перевірки роботодавців за заявами працівників або профспілок щодо цькування.
Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП), мобінг карається штрафом 850-1700 гривень або громадськими роботами на 20-30 годин для працівників чи роботодавців, які вчинили цькування. Крім того, для підприємців та посадових осіб штраф становить 1700-3400 гривень або громадські роботи терміном 30–40 годин.
Мобінг — це систематичне цькування працівника з боку керівництва або колег. Йдеться про умисні дії чи бездіяльність, що принижують гідність, створюють ворожу атмосферу на роботі або змушують сумніватися у власній професійності. Воно може бути фізичним, психологічним чи економічним. Зокрема, мобінг може проявлятися через публічні образи, ігнорування, приниження або тиск із використанням електронних засобів зв’язку.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що повертається епоха "злих" босів. Чому компанії знову обирають суворе керівництво.
Також "Коментарі" писали про 10 помилок керівників у роботі з командою.
Новини