Головна Новини Суспільство робота і кар'єра Хто з українців у 2023 році залишиться без зароблених пенсій
commentss НОВИНИ Всі новини

Хто з українців у 2023 році залишиться без зароблених пенсій

На деяких українців чекає критична точка, яка багатьох залишить без виплат

3 лютого 2023, 10:30 comments38960
Поділіться публікацією:

2023-го більше третини наших співвітчизників, яким виповнилося 60 років, не зможуть отримати зароблене. На пенсії вони можуть розраховувати лише після того, як опрацюють ще від 3 до 5 років. Поступове підвищення вимог до стажу для виходу заслужений відпочинок стає буденністю. Як передає видання "Коментарі", про це пише сайт "Обозреватель".

Хто з українців у 2023 році залишиться без зароблених пенсій

Гроші. Фото з відкритих джерел

Середній стаж "нових" пенсіонерів стрімко зменшується. Якщо з 2018 по 2021 вимоги для того, щоб вийти на пенсію у 60 років, виконувала абсолютну більшість, то поступово до 60% українців не зможе відповідати критеріям.

Повномасштабна війна ситуацію погіршила. Близько трьох мільйонів українців втратили офіційний заробіток. Вони не сплачують внески до Пенсійного фонду (або перебувають у відпустці за власний рахунок, або звільнені), тому стаж їм не зараховують.

Пенсійна система в Україні вже давно потребує реформування. Є три великі якорі, які тягнуть на дно: великий рівень тіньової зайнятості, зарплати в конвертах (і низький рівень зарплат) та демографічна криза. Кожен із цих чинників за час повномасштабної війни лише зміцнився. Ситуація близька до критичної.

Зараз за даними Пенсійного фонду внески на пенсію роблять лише 10,7 млн українців. І це при тому, що пенсії одержують ті ж 10,7 млн осіб. Нині середня пенсія становить 4766 грн. Щоб забезпечити таку цифру, середня зарплата в Україні має становити понад 21,6 тис. грн.

Ще 2017-го в Україні ухвалили пенсійну реформу. Завдяки цьому запровадили щорічне осучаснення пенсій, а також посилили вимоги для того, щоб вчасно виходити на заслужений відпочинок. Цього року потрібно 30 років стажу, щоб вийти на пенсію у 60 років. Від 15 до 20 років стажу вистачить для того, щоб вийти на пенсію у 65 років. І від 20 до 30 років – у 63 роки.

Проблема полягає в тому, що українці в середньому виходять на пенсію, маючи 32 роки стажу, розповідає старший науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченка. "Жодних нових розрахунків ми не робили. Наскільки я пам'ятаю, середній стаж, з яким українці виходять на пенсію, – це 32 роки", – розповідає вчена. Навіть за оптимістичного сценарію з 2025-го у більшості 60-річних українців не вистачатиме стажу для того, щоб виходити на пенсію вчасно. 2017-го

Читайте на порталі "Коментарі" — аналітики Інституту вивчення війни розповіли, чи виконає Шойгу наказ Путіна – захопити Донбас до березня.

Також видання "Коментарі" повідомляло — Генштаб: авіація ЗСУ майстерно розгромила чотири райони зосередження росіян.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!

Зеленский президент

15 лютого 2023, 12:25

Все как в евросоюзе. Украина это евросоюз. Нужно радоваться. Слава евроУкраине.

Максим

6 лютого 2023, 11:48

Как же Вы, крахоборы, задолбали! Вот таких вот на передок нужно! А из оружия дать держаки от саперных лопаток... и не хоронить... оставлять там, как галимую русню!

Людина

6 лютого 2023, 10:48

Люди добрі скільки ми це будем терпіть

Тамара

5 лютого 2023, 16:24

тамара, та якщо працювали весь час,а не займалися чимсь другим, то стаж 30 років буде обов'язково,що пенсія малувата з цим я згодна

Каракатица

5 лютого 2023, 13:26

И вот эти мрази тыкают в русню пальцами? Да мы сами не далеко ушли. Точно такая же байда как и рфии. Позор. За что наши ребята головы на фронте складывают? За этих мразей в раде?

Тетяна

5 лютого 2023, 12:47

Коли ці суки наїдяться? Для пенсіонера який пропрацював все життя після виходу на пенсію життя закінчується. Хвороби які потрібно лікувати , комунальні. ось і вся пенсія. А їжа - зуби на поличку і то якщо ті зуби встиг зробити коли працював. за кордоном пенсіонери тільки починають жити. А ми ..................

пенсіонер

5 лютого 2023, 12:22

Fire Ball, у суддів це не пенсія, вони на повному державному забезпеченні яке обходиться державі у 70 000грн (може 75 000). Вони ж , суки, мало набрали поки "відпускні" заробляли (відпустила аборигена -отримала відпускні) так і бідували нещасні..

пенсіонер

5 лютого 2023, 12:16

такої тупої державної політики в пенсійному забезпеченні не має ні одна держава у світі, а все тому що у всіх владних структурах посіли некомпетентні , професійно непідготовлені по даному питанні неграмотні особи. Наступні покоління управлівнців, не знаючи про прийняті закони папєрєнніками, приймають давно вже прийняті закони які так і не діють. Приклад: закон про відкриття обов'язкових рерсональних пенсійних рахункі, накопичувальна пенсія, ще мав діяти з 1 січня 2016 року. 30 років нєзалєжності і 30 років парламент те і робить що приймає нові закони, які повторюють папєрєдні. В УКраїні друга спроба стати незалежною державою в поаному розумінні слова і ця спроба потихеньку зводиться на нівець із-за того що до управління попадають некваліфвковані, бездарні кадри, особливо на даному важкому для країні етапі. Ще ШоУ бізнесмени ніколи не правили країнами - Україна виключення, для всх доступно. Да президентом може бути будь хто - тільки треба вміти набрати кваліфікований персонал, він є тільки сучасна система підбору кадрів цього не дозволить. Клоунада продовжується успішно, замість сцени вся країна, !!!!!!!

Гонта

4 лютого 2023, 11:45

Була Коліївщина, а тепер Зеленківщина...

Максим

4 лютого 2023, 10:49

И ещё. Даже если вы работаете на двух работах, страховой (! не "трудовой") стаж начисляется месяц-за-месяц. Так что, если ранее для выхода на пенсию стажа хватало "с запасом", то сейчас для получения через пару лет пенсии в возрасте 60 вы должны будете беспрерывно проработать (и с выплатами в ПФ) ровно с 25 лет. Не работал - приходи в 63, авось 20 лет стажа-то наберёшь. Фактически это скрытое повышение пенсионного возраста, да перекидывающее "вину" на пенсионера - что ж он, лентяй такой 35 лет стажа не набрал! Причём, ранее 2004 года стаж автоматически не учитывается, и вы должны будете принести документы подтверждающие, что вы где-то там работали или учились 35 лет назад. А в будущем, учеба после 2004 не будет считаться - до 27 не работал, а учился во всяких аспирантурах и интернатурах? Гуляй.

Максим

4 лютого 2023, 09:44

"Середній стаж "нових" пенсіонерів стрімко зменшується." Говорите честно, это не стаж уменьшается, а требования быстро возрастают. Сейчас те самые, "проблемные" "32 роки стажу" вполне достаточны для выхода на пенсию, а через несколько лет их будет не хватать. Хочу обратить внимание ещё на один факт. Сам по себе сдвиг времени выхода на пенсию на 2-5 лет проблему не решает, а только сдвигает на несколько лет - через 2-5 лет стажа хватит. Не решает... если те, кто теперь не может выйти на пенсию в 60 доживут до 65.

тамара

3 лютого 2023, 22:27

з 2018 по 2028 роки. кожен рік 1 рік стажу. Якщо в 2020, чоловіку потрібно було мати стажу 27 років, щоб йти на пенсію в 60, або мінімум 17-27, якщо виповнилось 63 роки. Три роки пройшло! В 2023 і тепер знову! В 63 роки, але уже потрібно мати мінімум 20 стажу (а не 17,як було в 2020)! і якщо тобі не вистачило в 2020 році 3 роки, то працюючи ці три роки з 2020-2023 тобі знову добавляють в категорію 3 роки стажу потрібно більше. Тобто приходить до того, що і в 2023 пенсії не "ВИДАТЬ"! і в 2025 році, при віці 65 років, треба мати знову мінімум 22 роки (а не 20, як 2023, чи 17 як у 2020). якщо в 2023 у вас було 18 років стажу, і вам не хвистачило 2 роки! Ви проішачили до 2025, офіційно, і ті самі 2 роки не вистачає! Так можна протягнути ноги! Я вам так скажу! всі ці реформи - це плата за кредити ЄС, якими так пишалися в 2019-2020 роках! Заставляють людей купувати роки стажу за не реальними тарифами! 1474грн (22% від 6700), помножених на 2! А це 2948грн місяць стажу за минулу періоди. не вистачає 2 роки! Будьте так ласкаві, заплатіть за рік 35376грн (1000$), за два -70752 грн (2000$), три роки - 106128 (3000$)! Хочете пенсію, купіть її собі самі! Не відкладайте гроші на пам'ятники! відкладайте гроші, щоб докупити стаж вже сьогодні! Підемо в ЄС.. там стаж буде вартувати мільйони! Мінімальна зарплата збільшиться, і також доведеться заплатити більше. це так держава піклується за старих людей! які все життя батрачать на полях! і так далі! Караул! Студент, який до 24х років закінчував вище навчання, також виходить з нульовим стажем! тобто в його 60 років, повинен мати 35років стажу! А це значить, вийшов з університету в 24 і батрач без права пропуску 24 35=59 років! ось так.. батрач батрач і не плач! підстава з боку держави! .. Купувати стаж зможуть студенти з 16 ти років?! коли навчання коштує мільйони! коли ви рахувати будете, що це цих дітей дохід і 6700(на сьогодні), щоб не дати можливості отримати субсидії і пільги! Це така у вас перемога?! Люди пробуджуйтесь! ЧОМУ У СТАНІ ВІЙНИ! В 2022 І В 2023 ВСЕ ОДНО ДОБАВЛЯЄТЕ РІК СТАЖУ! НАВІЩО! немає робот! немає домівок! як людям піти на пенсію! зупиніть на ці два роки добавляння норми стажу! А тим, хто не виїхав за кордон і працював в 2022 і в 2023! ЗАРАХУЙТЕ СТАЖ РІК ЗА ДВА! А чому б ні! люди не здалися, вони працюють задля України нашої! Я не бачу ніяконіякої зацікавленості в людях з боку держави!

Fire Ball

3 лютого 2023, 21:57

Зато у судей пенсии по 150 ТЫСЯЧ гривен. За тяжкий труд по помощи в разворовывании

Володимир

3 лютого 2023, 19:43

4476 грн - це ще за щастя. Середня температура по лікарні. А те,що більше 40% пенсіонерів отримують від 2 до 3 тис. - це скромно замовчують. Зате судді, які тільки й робили, що виправдовували корупціонерів, мають за це 100-120 тис пенсії. Вояки, які ніде не воювали -7-20 тис. Кадебісти, які зрадили спочатку Союз, а потім і Україну, так само до 20 тис. Нардепи, які розікрали країну, теж 20 тис. То якщо ми ще й доплачуємо злодіям,та різній кадебістській сволоті, де ж ті гроші візьмуться?

ККК

3 лютого 2023, 18:59

Иванович, Да пока всю верхушку власти не перевешают вместе с семьями до 4 колена, до тех пор эти твари и будут разворовывать страну и плевать им на проблемы людей. Ведь за людей они их не считают!

ККК

3 лютого 2023, 18:56

Сделайте подарок государству, сдохните на работе!

Иванович

3 лютого 2023, 18:52

Может, пора уже "вынуть голову из песка" и пересмотреть верхнюю планку у номенклатурных работников - генераторов коррупции и потенциальных колаборантов? А то, прям как в 80-е - "перестройку начните с себя, голытьба, а мы пока по-старому"...

kess