Яке нове завдання у Кремля є для Вагнера – де найманці незабаром проявлять себе
Довіри між Путіним та Пригожиним вже немає
В Інституті вивчення війни (ISW) повідомили, що частину ПВК "Вагнера" виводять із Білорусі до РФ. На думку аналітиків, це може говорити про те, що низку домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і керівником вагнерівців Євгеном Пригожиним після червневого бунту найманців було порушено. Тим часом Польща продовжує зміцнювати кордон із Білоруссю через загрозу ймовірних провокацій, у тому числі за участю вагнерівців. Що за ігри відбуваються між армією найманців, Москвою та Мінськом? Як у результаті можуть використати вагнерівців? Чи є ймовірність розпаду цього угруповання, зарахованого низкою країн до терористичних організацій? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Зараз у Кремля відкрився новий важливий напрямок – Нігер та підтримка військового перевороту там
Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков пояснює:
За словами експерта, ПВК "Вагнер" був і залишається бойовим загоном Кремля, який він використовує там, де вважає за потрібне. Тож про його розформування не йдеться.
Історія з переміщенням ПВК "Вагнер" до Білорусі мала бути якоюсь фікцією
Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук думає, що вся історія з нібито походом вагнерівців з території Білорусі до Польщі – це була значною мірою інформаційна спецоперація проти держав НАТО.
Те, що спочатку формувалося як персональна армія Путіна, яку довірили Пригожину (на той момент – довірена особа російського диктатора), зараз уже очевидно такої довіри не має, вважає Петро Олещук. Водночас, зазначає політолог, у цій ПВК чимало професійних військових, яких можна використати в Африці, у тій же Білорусі тощо.
Читайте також на порталі "Коментарі" – до чого може призвести ескалація у Чорному морі – чи вдасться перезапустити зернову угоду.