Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Україна входить у військову осінь-2022. Чого чекати та чому? Хто і де може наступати? Чи збереглася можливість переговорів? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Війна в Україні. Фото: Міноборони України
Керівник Центру аналізу та стратегій (ЦАС) Ігор Чаленко зазначає, що осінь ознаменує наступний етап російсько-української війни, останні підготовчі штрихи до якого українці вже бачать напередодні вересня на південному напрямку.
На його думку, основні активності на фронті відбуватимуться першої половини осені. Після цього Росія швидше за все перейде до інтенсифікованого обстрілу нашої електричної та теплової генерації, вважає Ігор Чаленко. І війна на виснаження вийде новий рівень.
"Звичайно ж, військові успіхи чи провали сторін прямо гратимуть на перспективу переговорного процесу, – запевняє керівник ЦАС. – Очевидно, що низка країн старої Європи, а також Туреччина, хочуть звести особисто Зеленського та Путіна найближчими місяцями чи то на Балі на полях саміту G-20, чи то в Анкарі/Стамбулі. Однак українська сторона чудово усвідомлює, що будь-який швидкий переговорний процес про певний формат перемир'я лише відстрочить подальшу агресію та дасть кремлівському режиму підготуватися з урахуванням минулих помилок. Масштабування "зернового формату" тут також не доречне. Оскільки, з одного боку, ми бачимо працюючий вивіз українського продовольства, а з іншого – Туреччина пропускає через Босфор ракети для російських комплексів "С 300 ".
Ігор Чаленко нагадує про нещодавню інформацію щодо збільшення масштабів навчання українських військовослужбовців у Великій Британії та країнах ЄС, а також натяки на серйозні результати майбутньої зустрічі формату "Рамштайн" (пройде 8 вересня в Німеччині). Це свідчать, вважає експерт, що основна ставка робиться на масштабну визвольну кампанію наступного року.
Політолог, експерт Аналітичної групи Левіафан Микола Мельник вважає, що за стіл переговорів ні Росія, ні Україна восени не сядуть. На його думку, доки кожна зі сторін вірить у можливість збройного вирішення конфлікту, ніхто не буде серйозно зацікавлений у дипломатичному варіанті.
Тож, продовжує експерт, Путін боротиметься за Херсон до останнього. І якщо нам все ж таки вдасться його відбити, слід очікувати ескалації конфлікту по всій лінії українського кордону, що стикається з російськими та білоруськими кордонами.
Читайте також на порталі "Коментарі" – у США розповіли, де Росія задіє 3-й армійський корпус в Україні.
Новини