Війна в Україні: прогноз на військовому та дипломатичному фронтах - що може стати вирішальним фактором
Потрібні ще більші посилення санкцій, ще нижча «стеля» цін на російські енергоносії, що відповідають ембарго, перекриття основних логістичних маршрутів для кораблів, що везуть нафту з РФ
Україна продовжує тяжкі бої. Як на військових фронтах (особливо на Донеччині), так і на дипломатичних. Про це у вечірньому зверненні 29 січня розповів президент Володимир Зеленський. За його словами, на фоні того, що творить Росія з Херсоном, Харковом, Бахмутом, Авдіївкою, з усією нашою країною, - дивно, що "доводиться переконувати міжнародних спортивних бюрократів відмовитися від будь-якої підтримки держави-терориста" (йдеться про можливий допуск росіян до Олімпіади-2024 у Парижі). Як події на всіх фронтах (включно з дипломатичним) можуть у найближчому майбутньому розвиватися далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Для Росії зараз основна перспектива – скорочення експорту енергоресурсів приблизно вдвічі
Директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов пояснює:
Фронтові зведення, наголошує експерт, не дають чіткого уявлення для аналізу.
Ось і зараз, наголошує Віктор Савінов, неможливо щось прогнозувати, виходячи з бойових зведень. Адже нинішня оперативна пауза може мати непередбачувані наслідки.
На запитання "Чи є військові постачання, які здійснюють в Україну наші союзники, достатньою умовою для перемоги нашої країни?" експерт відповідає так:
За словами експерта, золотовалютні резерви Росії зменшилися на 70 млрд. доларів, починаючи з початку широкомасштабного вторгнення. Це з тим, пояснює він, що РФ витрачає величезні кошти на бойові дії, і з виведенням із неї капіталу.
Експерт нагадує, що саме енергоресурси є основою російського експорту та наповнення бюджету. Відповідно, акцентує він, потрібні ще більші посилення санкцій, ще нижча "стеля" цін на російські енергоносії, що відповідають ембарго, перекриття основних логістичних маршрутів для кораблів, які везуть нафту з РФ (того ж Суецького каналу).
Перевага у полі бою буде вирішальним чинником для дипломатичної роботи з мирного врегулювання
Експерт Українського інституту майбутнього, президент аналітичного центру "Політика", народний депутат України VIII скликання Ігор Попов упевнений, що міжнародна ізоляція Російської Федерації лише посилюватиметься.
За словами Ігоря Попова, нові санкційні пакети обговорюватимуть на саміті Україна-ЄС, який відбудеться у Києві 3 лютого.
Він нагадує, що у військовому плані Україна отримала рішення про постачання основних бойових танків та допоміжної техніки.
Наразі завдання – кількість та терміни їх постачання, акцентує Ігор Попов.
Читайте також на порталі "Коментарі" – чому міжнародні організації не помічають війну в Україні – чи правильно реагує Україна.