Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Росія не припиняє свій натиск, показуючи, що не готова зупинятися в Україні. Саме тому заявилися тривожні повідомлення про те, що російські окупаційні війська зуміли прорватися на висоти Часового Яру на Донеччині, ситуація там вкрай важка. Враховуючи це, чи можна сказати, що стане головним фактором, який визначить результат цієї війни? І чи готові наразі росіяни піти в новий масований наступ? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Окупанти. Фото: з відкритих джерел
Британський маршал у відставці Шон Белл в колонці для "Sky News" висловив думку, що результат війни в Україні залежить від рішучості та твердості західних політичних лідерів, вони в змозі зупинити агресора.
Експерт нагадав, що минулої весни, коли західні партнери України допомагали її армії підготуватися до великого наступу, у повітрі витав оптимізм, що окупаційну армію вдасться перемогти. Проте наступ не приніс суттєвих змін на лінії фронту, а 2024 року Росія зайняла передові позиції на Донбасі. Нині Путін почувається впевнено через перемогу на виборах, військову перевагу над Україною, а також скорочення поставок західної військової допомоги.
Експерт наголосив, Путін знає, що Росія має значну військову та економічну перевагу над Україною, однак також знає, що його країна не може змагатися з НАТО і з узгодженою кампанією Заходу з допомоги Україні. Питання в тому, чи продовжать партнери надавати допомогу на необхідному рівні.
Так, рішення Франції відправити свої війська в Україну дало б змогу розмістити на території країни сучасну зброю, яку Захід не може передати їй з міркувань безпеки.
Також Белл зазначає, що російські Військово-повітряні сили вже втратили понад 10% своїх винищувачів, і Захід може серйозно змінити баланс сил, вирішивши запровадити безпольотну зону над усією Україною або її частиною. У такому разі Путін посилить свою загрозливу риторику, однак Росія не може ризикувати ескалацією — її армія вже підірвана війною, а ядерну зброю вони можуть застосувати лише в разі загрози для самої Росії.
Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в інтерв'ю "РБК-Україна" висловив думку, що росіяни наразі неспроможні провести новий великий наступ. У російських військ просто немає ресурсів для цього. Останні удари авіаційними бомбами експерт пояснює намаганням тероризувати мирне населення.
При цьому Коваленко вважає, що загарбники навряд відмовляться від найбільш пріоритетних напрямків на Куп'янськ та Часів Яр. Водночас лінія від Мар'їнки до Вугледару із виходом у західну частину регіону знаходиться на третьому місці їхнього списку пріоритетів, на яких РФ зосередяться у другому півріччі. Про наступ можна буде говорити після перегрупування окупаційних військ, поновлення боєздатності підрозділів, а також накопичення та формування ресурсів. Коваленко запевняє, що зараз про це мова не йде.
Читайте також на порталі "Коментарі" — що чекати від військового квітня: з якими викликами доведеться зіштовхнутися.
Новини