Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Міністерство оборони та Міністерство фінансів спільно з комітетами Верховної Ради порахували, скільки може коштувати мобілізація 400-500 тис військовозобов’язаних.
У ВР думають, де знайти гроші
За словами Роксолани Підласої у 2024 році потрібно 322 млрд грн додаткових видатків тільки для того, щоб одягнути цих людей, навчити їх, годувати й виплачувати грошове забезпечення.
Окрім того, каже Підласа, Міноборони на зустрічах з питання мобілізації та відкритих засіданнях оборонного комітету озвучувало додаткову потребу на закупівлю та модернізацію військової техніки розміром близько 400 млрд грн.
Підласа каже, що збільшити власні надходження на 40% за кілька місяців — це "дуже нетривіальне завдання". Звідси, додала вона, і всі розмови про те, як можна знайти додаткові гроші.
Як писали "Коментарі", Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2024 рік із дефіцитом 1,57 трлн грн, або 20,6% прогнозного ВВП. Доходи держбюджету-2024 визначено в розмірі 1,77 трлн грн (не враховують можливої грантової допомоги), видатки — 3,36 трлн грн за закладеного середньорічного курсу 40,7 грн/$1.
Також "Коментарі" писали, що у законопроєкті про мобілізацію нічого про призив 500 тисяч осіб немає. В оборонному відомстві зазначили, що законопроєкт про мобілізацію не створено під будь-яку конкретну кількість людей, яку потрібно набрати до ЗСУ. У відомстві говорять про створення того механізму, який приєднає до армії стільки людей, скільки потрібно. І вже далі цю цифру диктуватиме реальність бойових дій з одного боку, і здатність, власне, цього мобілізаційного механізму залучити людей до війська, здатність держави за певний час певну кількість людей усім забезпечити, підкреслили в Міноборони.
Крім того, "Коментарі" писали, що ветеран АТО Євген Дикий привітав ухилянтів, бо законопроєкт про мобілізацію написаний під них.
Новини