Головна Новини Суспільство Війна з Росією Світ почав звикати до звірств Росії: як завадити цьому і зупинити агресора
commentss НОВИНИ Всі новини

Світ почав звикати до звірств Росії: як завадити цьому і зупинити агресора

Цивілізований світ ще так і не зрозумів, що окрім як зупинити та перемогти Росію – іншого шляху вирішення війни в Україні – немає

3 серпня 2022, 14:25 comments1210
Поділіться публікацією:

Україна практично щодня страждає від російських ракетних ударів. Вранці 3 серпня вкотре прилетіло до Миколаєва. І світ, схоже, почав звикати до цього. Навіть чергові звірства росіян у Оленівці, де вони свідомо знищили українських військовополонених, не викликали якоїсь дієвої реакції. Як можна переламати ситуацію? Змусити світ так натиснути на країну-агресора, щоб та змушена була якщо не здатися, то хоч відступати? Тому що самостійно нам цю битву явно не виграти – ресурси не ті, економіка ледве дихає. А зима лише посилить ситуацію. Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Світ почав звикати до звірств Росії: як завадити цьому і зупинити агресора

Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел

Важливо ізолювати Росію від військових поставок, щоб вона не могла ані купити, ані щось вкрасти у світі для створення високоточних озброєнь

Політексперт, кандидат політичних наук Олександр Палій вважає, що найкраща допомога Україні з боку цивілізованих країн – це надання нам зброї, фінансів, а також обмеження ціни на російську нафту.

"Перше питання зараз вирішується, щодо другого Захід обіцяє знайти рішення до зими. "Велика сімка" має намір так організувати ринок нафти, що Росія буде змушена продавати її вдвічі дешевше, ніж зараз", – пояснює експерт.

На його думку, головні речі для України у питанні озброєння – це постачання високоточної далекобійної артилерії, завдяки чому ЗСУ нівелюють перевагу Росії у кількості артилерії.

"Фактично таким постачанням ламається вся російська військова стратегія, заснована на вогневій перевазі, – підкреслює Олександр Палій. – Виявляється, що вантажівка високоточних снарядів ефективніша, ніж ешелон звичайних російських, не кажучи вже про вразливість цього самого ешелону. Також дуже важливо ізолювати Росію від військових поставок, щоб вона не могла нічого купити чи вкрасти у світі для створення високоточних озброєнь".

Поки Росія не відмовиться від своїх планів, жодний компроміс із нею неможливий

Експерт Національного інституту стратегічних досліджень Микола Замікула розмірковує так:

"Ми маємо розуміти, що ключову роль у перемозі над агресором зможе відіграти лише український спротив. А саме – ефективна боротьба ЗСУ, опір всього українського народу, його єдність у протидії російським планам. Тобто, не варто покладати великі сподівання на те, що наші партнери зроблять фактично за нас цю роботу. Досягнення перемоги залежатиме передусім від зусиль українців. Готовність до жертв. Готовності переносити негативні тенденції в економіці та супутні проблеми, виносити перманентну військову загрозу (ті ж ракетні удари) з боку агресора. Тільки, прийнявши цю думку, можна сподіватися на перемогу".

Щодо підтримки партнерів, то це, зазначає експерт, є важливим чинником, який має на меті посилити потенціал України до протидії агресії. І щоб досягти інтенсифікації такої підтримки, слід активізувати дипломатичні та інформаційні зусилля, упевнений Микола Замікула.

"Необхідно масово доносити інформацію про злочини російського режиму, російської воєнщини – як до політичних еліт наших партнерів, так і до світової спільноти загалом. Акцент слід робити не лише на конкретних останніх кейсах російських злочинів (та сама ситуація в Оленівці), а й на цілях, які досі переслідує Кремль стосовно України. А вони залишаються тими самими, як би Росія їх не маскувала під "визволення Донбасу", "денацифікацію", "демілітаризацію". По суті ж, йдеться про усунення України як незалежну державу, а український народ – як незалежний етнос", – пояснює експерт.

За його словами, наші партнери (якщо вони, як декларують, формують свою політику на основі демократичних цінностей та міжнародного права) мають усвідомити думку, що Росія становить екзистенційну загрозу для України. І поки вона не відмовляється від своїх подібних планів, жодний компроміс з нею неможливий.

"Ми і самі повинні це розуміти, готуючись до затяжного конфлікту та розуміючи всі його наслідки (проте нам не залишили іншого вибору), і готувати до того ж наших партнерів. Наголошуючи, що чим потужнішим буде тиск на Росію, щоб вона відмовилася від своїх планів, тим довше триватиме конфлікт. Ми на компроміс не підемо, – наголошує Микола Замікула. – І всі ці спроби "глобальних пацифістів" (по суті, російських агентів впливу) на Заході підштовхнути Україну до ухвалення російських умов світу (по суті, капітуляції) ні до чого не приведуть. Будь-які переговори з країною-агресором, будь-який компроміс лише дасть перепочинок, час підготуватися до нового етапу агресії. Але не вирішить конфлікт як такий".

Крім того, продовжує експерт, важливо продемонструвати на світовій арені всю глибину проблем, які можуть виникнути, якщо міжнародна спільнота потуратиме російській агресії. І проблема тут у трагічних наслідках не лише для України, а й для всієї глобальної системи міжнародних відносин.

"Росія своїми діями зараз порушує всі принципи міждержавної взаємодії. Руйнуючи ту систему, яка дозволяла після Другої світової війни хоч якось стабілізувати відносини між державами, мінімізувавши загрозу конфліктів, – зазначає Микола Замікула. – Ну, а РФ своєю агресією проти України повертає міжнародне співтовариство до ситуації, яка складалася на світовій арені у 19-му, першій половині 20-го століття. Це була епоха активної конфронтації центрів сили, де сильніші держави вибудовували свою політику, не беручи до уваги позиції держав, які мають менший потенціал. І як би Росія не маскувала свої плани, вони є неоколоніальними, неоімперіалістськими".

Якщо зараз цього не зупинити, попереджає експерт, то виникне загроза для багатьох інших держав. Ніхто не почуватиметься захищеним, якщо принципи міжнародного права, повага до територіальної цілісності, суверенітету перестануть працювати.

Микола Замікула резюмує:

"Про все це треба активно говорити. Наголошувати, що, надавши підтримку Україні, інші держави не просто допомагають нам, а й борються за своє найкраще майбутнє – проти тих деструктивних тенденцій у розвитку сучасних міжнародних відносин, які намагається сформувати Росія, загрожуючи глобальній безпеці та стабільності".

Читайте також на порталі "Коментарі" — що відбувається на Донбасі – який прогноз для регіону: як врятуватися громадянським.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини