Рубрики
МЕНЮ
Константин Куликов
Голова уряду Денис Шмигаль проанонсував скасування призову. За його словами, він буде скасований після завершення війни, а основою безпеки країни стане "професійна армія". Про це повідомляють "Коментарі".
Призов, вкотре, обіцяють скасувати
"Після завершення війни Україна відмовиться від призову в тому вигляді, як він існував до війни. Основою нашої оборони стане професійна армія, — заявив Денис Шмигаль. — Одночасно буде створено два компоненти резерву. Всі військовозобов’язані будуть постійно проходити обов’язкові навчання за визначеними військовими спеціальностями".
На думку голови уряду, ця реформа сприятиме переходу Сил безпеки та оборони України на стандарти НАТО.
Треба нагадати, що це не перша обіцянка українських посадовців про скасування призову та перехід до професійної армії. Незважаючи на численні обіцянки, за роки української незалежності призов так і не був скасований. Навпаки, через російську агресію низка країни, зокрема Литва, Латвія, Німеччина, порушили питання про повернення до загального військового обов'язку та відновлення призову.
Зокрема, Сейм Латвії ухвалив "Закон про державну службу оборони". Документ передбачає відновлення в країні обов'язкового призову на військову службу. Перший призов запланований на добровольчій основі у липні цього року, але з 1 січня 2024 року служба в армії визначена як "обов’язкова".
Служба у війську триватиме 11 місяців разом, також буде надаватися місячна відпустка. Будуть й альтернативні варіанти служби. Обов’язковий призов буде запроваджено як для чоловіків віком від 18 до 27 років, так і для жінок (на добровольчих засадах). Від обов'язкового призову на військову службу Латвія відмовилась у 2007 році після вступу у НАТО.
Тим часом, Лукашенко про війну в Україні: до осені ситуація має змінитися.
Баланс сил змінився: Україна має більше танків ніж Росія.
А Марк Цукерберг написав у Twitter вперше за 11 років.
Новини