Радник Офісу президента України Олексій Арестович прогнозує, що РФ готується завдати нового масованого удару ракетами і дронами по нашій країні в проміжку з 12 по 15 січня. У Міноборони України вважають, що запас далекобійних ракет у противника залишився десь на 2-3 масованих удари із середнім інтервалом по 11-16 діб на підготовку кожного. Про що говорять дані заяви? Що ще потрібно зробити, щоб мінімізувати наслідки ракетного терору з боку Росії? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Ракетний обстріл. Фото: з відкритих джерел
Є надія, що Україна найближчим часом продемонструє покращення своєї ППО шляхом збільшення відсотка збитих ракет противника
Народний депутат Верховної Ради України ІХ скликання Сергій Магера поділився такою думкою:
"На мій погляд, підрахунок кількості російських ракет – не зовсім те, на чому варто наголосити. На користь такої точки зору говорить той факт, що після крайніх обстрілів України було знайдено уламки ракет, виготовлених у грудні 2022 року. Тобто їх арсенал у РФ поповнюється. І ми не можемо чітко вирахувати кількість ракет. Тим більше, що війна – не той час, коли можна об'єктивно оцінювати наявність тих чи інших засобів у протиборчих сторін. Зрозуміло, що всю інформацію засекречено".
На думку нардепа, нам слід розраховувати не на те, що у противника поменшає ракет для обстрілу, а на зміцнення сил ППО України. Що, власне, відбувається.
"Наші закордонні партнери, Міноборони України чудово розуміють, що зниження збитків від масованих ракетних ударів з боку країни-агресора залежить насамперед від ефективності засобів української протиповітряної оборони. Сподіваємося, що невдовзі ми побачимо роботи систем Patriot та інших сучасних засобів ППО та ПРО. Раніше протиракетної оборони ми практично не мали. Добре, що зараз ми зміцнюємося в цьому напрямку. Сподіваюся, що Україна найближчим часом продемонструє покращення своєї ППО (включно з ПРО) шляхом збільшення відсотка збитих ракет противника. Звести абсолютно до нуля відсоток влучень, на жаль, неможливо. Але наше завдання – мінімізувати збитки", – пояснює Сергій Магера.
На допомогу тут, зазначає він, дії ЗСУ на полі бою. Нам важливо, наголошує експерт, стримати супротивника на південному сході, розпочати свої наступальні дії, щоб змістити акцент Кремля на військові дії, а не терористичні удари по цивільній інфраструктурі.
"Акцент буде зміщений і всередині РФ у медійному просторі. Сподіваємося, збройні сили агресора зазнають поразки. А нам для цього потрібні відповідні засоби ураження, бронетехніка тощо, – наголошує Сергій Магера. – Є передумови, що ще взимку цього року ми отримаємо все необхідне, включно з військовою технікою наступального характеру".
Необхідні жорсткіші обмеження, щоб Росія не мала можливості закуповувати комплектуючі для своїх ракет
Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук наголошує, що масований ракетний обстріл критичної інфраструктури України – свідчення терористичних підходів до ведення війни, які для себе обрало керівництво Росії.
"Путін особисто та публічно зізнався у власному тероризмі, "на камери" наказавши обстрілювати цивільну інфраструктуру України. А це справжній тероризм. Подібні масовані обстріли України показують, що Росія має бути визнана державою – спонсором тероризму всіма державами, що належать до цивілізованого світу", – упевнений Петро Олещук.
До цього, нагадує він, неодноразово закликав президент Зеленський. Також він закликав надати нам сучасні системи ППО, щоб можна було відбивати атаки агресора. І це, наголошує політолог, вже дає відповідні результати. За підсумками грудневого візиту Зеленського до США було оголошено про новий пакет допомоги, до якого входить найсучасніша і найпотужніша система ППО США — Patriot.
"Висновок, який має зробити світ, простий – не можна підтримувати терористичні держави та терористичні режими. Потрібні жорсткіші обмеження, щоб Росія не мала можливості закуповувати комплектуючі для своїх ракет, – зазначає Петро Олещук. – Над цим працює українська комісія "Єрмака – Макфола", яка, зокрема, пропонує посилити санкційні обмеження, щоби комплектуючі не "витікали" до терористичних держав".
Читайте також на порталі "Коментарі" – у Слузі народу анонсували – на найближчому засіданні Рада позбавить мандатів 4 депутатів.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.