Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
На російські авіабази повернулися стратегічні бомбардувальники, які брали участь у ракетній атаці по Україні 20 лютого. Про це повідомляє портал "Коментарі" із посиланням на моніторингові канали. Зокрема, три Ту-95МС здійснили посадку на авіабазу "Енгельс-2", ще один борт повернувся назад на авіабазу Оленья.
На російських авіабазах є літаки, готові до ракетного удару по Україні, хоча дехто вже "відстрілявся" 20 лютого. Фото: росЗМІ
За припущенням каналу Tracking, ймовірно, пуски крилатих здійснювали борти, які ввечері прилітали на базу "Олень" з "Енгельса-2".
Спостерігачі наголошують, що 19 лютого вранці на авіабазу "Енгельс-2" прилетів черговий транспортний літак Іл-76, який, схоже, доставив Х-101 для "відстріляних" Ту-95МС. Однак і без нової (імовірно) партії ракет на "Енгельсі" можуть бути літаки, споряджені для наступного ракетного удару. Станом на ранок 20 лютого (11:00) на авіабазі "Енгельс-2" знаходилося п'ять бортів Ту-95МС та один Ту-160. Навіть якщо припустити, що три з них "відсрілялися", ще три можуть бути заряджені ракетами та готові до атаки.
Нагадаємо, 20 лютого російські окупанти під час нічної атаки використовували не лише дрони, а й ракети. Масованим цей удар назвати не можна, але 14 ракет Росія застосувала. Серед них крилаті Х-101/Х-55см (пуски з Волгоградської обл.), Калібр/Іскандер-К (з акваторії Чорного моря/Криму); балістичні — Іскандер-М/KN-23 (пуски — Воронезька обл.). Інформацію про результати бойової роботи та наслідки ракетного удару повітряні сили ЗСУ вирішили не розкривати.
Як писав портал "Коментарі", за 2024 рік сили оборони України збили понад 12,5 тис. ракет та ударних БПЛА РФ, 40 літаків та шість вертольотів. У січні 2025 року українські захисники знешкодили понад 2,3 тис. засобів повітряного нападу російських окупантів. Після цього були нові атаки РФ. Зокрема, за тиждень з 10 по 16 лютого з мули ППО України збили понад 852 засоби повітряного нападу РФ . Зокрема, українські військові знищили шість балістичних ракет Іскандер-М/KN-23, одну крилату ракету Х-101, одну керовану авіаракету, 479 ударних БПЛА типу Shahed, 255 розвідувальних дронів та 110 БПЛА інших типів.
Раніше у Повітряних силах ЗСУ, коментуючи велику кількість вибухів у Києві , які 12 лютого чули городяни, пояснювали, що по одній ракеті "Іскандер-М" іноді доводиться випускати дві протиракети Patriot. Президент України Володимир Зеленський пояснював, що ППО використала 10 ракет Patriot .
Як повідомляв портал "Коментарі", за даними Повітряних Сил ЗСУ, у ніч на 12 лютого 2025 року (з 19:00 11 лютого) ворог завдав удару балістичними ракетами Іскандер-М (зенітними керованими С-400) по Києву та Кривому Розі. Вчинено шість пусків із Брянської області та один — із СОТ Криму.
Також ворог атакував 123 ударними БпЛА типу "Shahed" та дронами-імітаторами інших типів напрямків: Міллерово, Орел, Брянськ, Курськ, Приморсько-Ахтарськ — РФ.
Станом на 08:30 підтверджено знищення шести балістичних ракет Іскандер-М (ОКР С-400) та 71 ударного БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) у Харківській, Полтавській, Сумській, Київській, Черкаській, Чернігівській, Кіровоградській, Житомирській, Дніпропетровській, Херсонській та Миколаївській. 40 ворожих безпілотників-імітаторів – локаційно втрачено (без негативних наслідків).
Ще одну, сьому балістику, ввечері 11 лютого не було збито над Кривим Рогом Дніпропетровської області. Це випливає із заяви голови КДВА Германа Ткаченка — за його словами, над столицею усі шість балістичних ракет вдалося збити.
Новини