Головна Новини Суспільство Війна з Росією РФ перекинула спецназ на кордон з Україною: яких провокацій очікувати
commentss НОВИНИ Всі новини

РФ перекинула спецназ на кордон з Україною: яких провокацій очікувати

На жаль, диверсійні групи РФ вже активно працюють у наших прикордонних регіонах

20 травня 2023, 16:57 comments1230
Поділіться публікацією:

Елітні підрозділи російського спецназу (з 3-ї та 22-ї гвардійських бригад спеціального призначення) прибули до населеного пункту Тьоткіно, Курської області РФ, що межує з Сумською областю України. У Центрі національного опору припускають, що основна мета цього перекидання – контрдиверсійна діяльність у прикордонній частині, а також проведення диверсій та підняття бойового духу російських підрозділів. За оцінками Інституту вивчення війни (ISW), таким чином РФ також намагається закріпити частину українських військ у прикордонних регіонах, не даючи їх перекинути на критично важливі ділянки фронтуЕксперти проаналізували висловлені версії та дії агресора спеціально для видання "Коментарі".

РФ перекинула спецназ на кордон з Україною: яких провокацій очікувати

Спецпідрозділи ГРУ РФ. Фото: із відкритих джерел

Ці спецпідрозділи заходитимуть на територію України для знищення різноманітних об'єктів інфраструктури, а також військових об'єктів

Колишній працівник СБУ та консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки, військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак поділився такою думкою:

"3-я та 22-а окремі гвардійські бригади спеціального призначення входять до складу та підпорядковуються Головному управлінню Генштабу Збройних сил РФ (раніше — ГРУ). Основна специфіка цих підрозділів – це ведення диверсійної та розвідувальної діяльності як у прифронтових районах, так і глибоких тилах України".

Крім того, пояснює експерт, під час створення 3-ї бригади (1966), одним з основних завдань бригади було виявлення та знищення мобільних ракетних комплексів потенційного супротивника.

"Тому можна чітко визначити, що ці спеціальні підрозділи, розміщені у Тьоткіно, заходитимуть на територію України для знищення різноманітних об'єктів інфраструктури (залізничних вузлів та мостів), а також військових об'єктів. На жаль, з'явилися дані, що в Чернігівській області в засідку потрапило кілька патрулів Державної прикордонної служби України, в результаті загинуло або було поранено близько 10 осіб. Це говорить про те, що такі диверсійні групи РФ вже активно працюють у наших прикордонних регіонах", – наголошує Іван Ступак.

РФ не усвідомлює свої помилки

На думку експерта, у питаннях національної безпеки та оборони, учасника програми Україна-НАТО Катерини Коваль, подібні новини вкотре демонструють, що РФ не усвідомлює своїх помилок. Свій програш. Як на полі битви, так і міжнародному, економічному, інформаційному фронті.

"На другому році повномасштабного російського вторгнення ставка Кремля почала робитися на ракетний терор та диверсантів. Якби дії армії агресора були успішними, якби їх т.зв. "СВО" (насправді – війна) йшла, як вони запевняють, "за планом", не було б необхідності підтягувати спецназ заради підняття духу своїх військовослужбовців, заради якихось точкових операцій на українській території", – впевнена експерт.

Вона вважає, що таким чином РФ визнає свою слабкість, нездатність досягти завдань, які, втім, до ладу сформулювати не може.

"Використання солдатів як "гарматного м'яса", періодичні скарги останніх, які перехоплюють наші фахівці, також говорять самі за себе, — зазначає Катерина Коваль. – При цьому ми проводимо системний аналіз усіх російських операцій. Вчимося реагувати на них. І на інформаційні, і військові, і диверсійні. Щодо прикордонних районів – вони завжди залишаються небезпечною зоною. І, безперечно, у нас до них підвищена увага. Впевнена, що наші Сили оборони не допустять, щоб противник міг проводити ефективні операції – ні там, ні деінде".

РФ продовжує розглядати північний напрямок як перспективний для спроби нового вторгнення

Екс-спікер Генштабу ЗСУ, військовий експерт, полковник Влад Волошин звертає увагу, що Росія сьогодні тримає на кордонах із нашими Сумською, Чернігівською, Харківською областями досить значні угруповання своїх військ.

"Це оперативні групи "Курськ", Брянськ", "Бєлгород". Для великого вторгнення сил недостатньо (загалом понад 20 тисяч осіб, 250-270 танків, близько 400 бронемашин, арта, РСЗВ). Але для того, щоб утримувати на цьому напрямку українські війська – вистачає. Крім того, постійно із зазначених напрямків йдуть обстріли наших прикордонних областей, запускаються ракети, безпілотники, йдуть удари реактивною артилерією, причому не лише по позиціях наших військ, а й по мирному населенню", – зазначає полковник.

За його словами, те, що у н.п. Тьоткіно Курської області прибули елітні підрозділи російського спецназу говорить про те, що РФ продовжує розглядати цей напрямок як перспективний для спроби нового вторгнення. З блокуванням наших міст на північний схід від Чернігова та Сум.

"Це може відтягнути Сили оборони України зі сходу та півдня, де, на думку противника, готується наш наступ, – пояснює Влад Волошин. – Не виключені ракетні удари по переправах на Дніпрі, щоб відрізати все наше лівобережне угруповання. Після чого можливі удари по українському прикордонню, включаючи Суми та Чернігів. Для чого це РФ? Київ, столиця нашої Батьківщини, розташований неподалік наших північних кордонів. І, якщо росіяни захоплять той же Чернігів (точніше – блокують його, а потім зітруть з лиця землі обстрілами, як зробили з низкою міст Донбасу), це відкриє їм дорогу на Київ".

Погрожуючи столиці України, противник зможе утримувати солідне угруповання ЗСУ для захисту Києва, наголошує експерт. Знову ж таки, змусивши перебазувати їх зі сходу та півдня.

"До того ж захоплення плацдармів у районі Сум – це передумова для блокади Харкова. З наступним ударом у напрямку Полтави, Кременчука, Павлограда, міста Дніпро, щоб розділити українські угруповання (північне та південне) з усіма небезпечними для нас наслідками. Тому, – підкреслює Влад Волошин, – цей напрямок вимагає нашої неослабної уваги. Особливо в ракурсі повідомлень про перекидання туди спецназу країни-агресора, здатного здійснювати диверсії, теракти. Не можна виключати, що це підготовка до тих операцій, які я описав вище. І нам доведеться тримати там певну кількість військ, хоч вони могли б нам дуже стати в нагоді безпосередньо на фронті, коли почнеться масований український контрнаступ".

Читайте також на порталі "Коментарі" — на які рішення очікувати за підсумками саміту G7 – що вони означатимуть для України.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини