Про що говорять сигнали, які посилає Захід – чи може це вплинути на війну в Україні
Інформаційні приводи Заходу є похідними від цілої низки процесів
Останнім часом досить дисонансні сигнали у ракурсі російсько-української війни надходять із Заходу. Був меседж одного з чиновників НАТО щодо варіанта – відмова України від частини територій заради вхідного квитка до Альянсу, а також подальші запевнення генсека НАТО, що блок так не вважає. З'явилася стаття The Washington Post з посиланням на прогноз розвідспільноти США про те, що Сили оборони не зможуть цього року пробитися через російські укріплені лінії і дійти до Мелітополя. І практично відразу – реакція на неї з боку американського Інституту вивчення війни (ISW), де наголошується на тому, що звільнення Мелітополя не є єдиним способом, яким Україна може розірвати російський сухопутний коридор у Крим. Експерти проаналізували для видання "Коментарі" дивний розбій у голосі колективного Заходу.
Практику постійно шукати подвійне чи потрійне дно у кожному шереху у західних медіа варто припиняти
Глава платформи Єдиний координаційний центр, політолог Олег Саакян упевнений, що не варто звертати особливої уваги на інформаційні приводи, які створюються – і створюватимуться щодня. За його словами, вони є похідними від цілої низки процесів.
Частина – похідні від виборчої кампанії США.
Частина від спроби західними спільнотами зняти з себе відповідальність за можливі українські військові невдачі. Таким чином, мінімізуючи для себе електоральні ризики, щоб умовно після літньо-осінньої військової кампанії неможливо було сказати, що Україні щось не вдалося, бо їй недостатньо допомогли необхідними озброєннями та боєприпасами.
Частина - явні російські інформаційні вкидання.
Також можна відзначити просто невдалі висловлювання і маргінальні гіпотетичні думки, що вирвалися в публічний простір, пояснює експерт.
На тлі виборчої кампанії, що розгортається, Адміністрація Байдена діятиме динамічніше
Телеведучий, медіаексперт, політичний оглядач Сергій Дойко поділився таким коментарем:
Сергій Дойко сподівається, на тлі виборчої кампанії, що розгортається (президентські вибори в США пройдуть у листопаді 2024-го) Адміністрація Байдена діятиме динамічніше.
Читайте також на порталі "Коментарі" – яку багатоходівку задумав Ердоган із Путіним – чи є ще шанс відновити зернову угоду.