Головна Новини Суспільство Війна з Росією План Мінборони – закінчити війну до кінця року: наскільки це реально – експерти відповіли
commentss НОВИНИ Всі новини

План Мінборони – закінчити війну до кінця року: наскільки це реально – експерти відповіли

Тепер тривалість війни в Україні залежить не так від планів Кремля, як від готовності Заходу реально допомагати Україні у боротьбі з окупантами

16 липня 2022, 11:42 comments1092
Поділіться публікацією:

Закінчити війну, яку відкрито розпочала Росія проти України в лютому, цілком можливо до кінця цього року. Але за умови, що закордонні партнери продовжуватимуть допомагати Україні (озброєнням та антиросійськими санкціями), вже не сумніваючись, що вони допомагають переможцю. Про це в інтерв'ю ВВС заявив міністр оборони України Олексій Резніков. Чи згодні з таким твердженням? Чи дійсно ми можемо, як стверджує Резніков, вийти до кінця року на позиції станом на 23 лютого 2022 року? Видання "Коментарі" із цими питаннями, які точно цікавлять багатьох українців, звернулося до експертів.

План Мінборони – закінчити війну до кінця року: наскільки це реально – експерти відповіли

Війна в Україні. Фото: Міноборони України

Шанси на досягнення військових цілей українською армією цього року є, але потрібна повна підтримка – і від українського суспільства, і від союзників

Народний депутат України VIII скликання, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов наголошує, що конкретні терміни закінчення війни залежать від багатьох чинників, тож ніхто не може гарантувати точну дату. Проте, зазначає він, можна оцінювати тенденції, що складаються сьогодні.

"Звільнення захоплених після 24 лютого українських територій військовим шляхом – це завдання, яке поставив військам Верховний головнокомандувач, президент Володимир Зеленський. І в цьому інтерв'ю правильно сказано, що політики не втручаються в деталі планування військових операцій, у нас для цього є висококласні спеціалісти у Генштабі, і їм краще видно, коли та які дії проводити. Це підтверджено низкою переможних операцій", – пояснює експерт.

За його словами, визначальним фактором для термінів закінчення війни стає поведінка наших західних союзників.

"Вони застосували проти Росії чутливі економічні санкції, надають Україні суттєву фінансову підтримку. Однак на полі бою визначальним є постачання озброєння, – наголошує Ігор Попов. – Українська армія отримує все більш потужні та технологічні види зброї. Якщо на початку війни це були переважно переносні комплекси для використання в містах та засідках, то зараз нарешті надходять гаубиці, САУ та РСЗВ. Це види зброї, які дозволяють досягти паритету у позиційній війні та готувати наступ".

Росія, продовжує експерт, сподівається на "втому" Заходу та скорочення постачання озброєння. Для цього проти Європи застосовують газовий шантаж та лякають холодною зимою. На американську аудиторію проводять інформаційно-психологічну спецоперацію про нібито безконтрольне використання одержаної Україною зброї. Хоча всі офіційні представники НАТО та США заявляють про прозорий та повний контроль над поставленою зброєю.

"Шанси на досягнення військових цілей українською армією цього року є, але армія вимагатиме повної підтримки – і від українського суспільства, і від союзників", – констатує Ігор Попов.

Потрібно завдавати максимально великої шкоди противнику, щоб російське керівництво та суспільство зрозуміли, що ця авантюра дуже дорого обходиться

Політичний аналітик експертного центру "Будинок демократії" Анатолій Октисюк вважає, що відкинути супротивника на позиції на початок широкомасштабного російського вторгнення цілком реалістично.

"Можливо не до кінця року, а протягом року-двох. Все залежить від кількості та якості зброї, яку нам поставлять західні партнери. Наша мета – завдати окупантам максимальної шкоди, зробити війну не вигідною, хворобливою для РФ з погляду втрат особового складу, техніки, економічних втрат тощо", – наголошує аналітик.

На його думку, мета навіть не стільки звільнити захоплені території в конвенційній війні, з масованими обстрілами (це все-таки наша земля), скільки змусити противника піти, завдаючи величезних втрат або створюючи загрозу оточення.

"Є грубий аналог – зробити так, щоб Україна для Росії стала тим, що став В'єтнам для США. Треба завдавати таких втрат, щоб ворогові було неможливо перебувати на нашій землі. Щоб вона буквально горіла під його ногами. І щоби все це віддавалося в самій країні-агресорі, наслідки санкцій до якої почнуть доходити через певний час, – пояснює Анатолій Октисюк. – Суть – завдавати максимально великої шкоди противнику, щоб російське керівництво та суспільство зрозуміли, що ця авантюра дуже дорого обходиться. Що треба йти. Показувати, як вони люблять говорити, "жест доброї волі". Таке вже працювало. Подібні "жести доброї волі" ми бачили під Києвом, Черніговом, Сумами на острові Зміїний. Там, де окупанти зазнають чутливих втрат, вони відступають, аргументуючи це "жестом доброї волі". Наше завдання, щоб у міру перебігу кампанії таких "жестів" із боку супротивника стало якнайбільше".

Але головна передумова для цього, наголошує експерт, – великі військові втрати у противника, що стане можливим за наявності у ЗСУ більшої кількості високотехнологічної зброї.

"Нам потрібні дрони, безпілотники, гаубиці, системи РСЗВ, протиракетної оборони, – перераховує Анатолій Октисюк. – У комплексі із зростанням економічного тиску на Росію. Важливо домогтися зубожіння росіян, зруйнувати їхню економіку".

Читайте також на порталі "Коментарі" — російська ракета потрапила до цивільного об'єкту – Одеса у чорному диму: подробиці.

Також "Коментарі" повідомляли – у чому друга половина літа стане вирішальною: який прогноз на фронті.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!

Ігор

16 липня 2022, 11:19

Поки в нас найбільш корумпований в світі клан Зе-Асада, а в США демократи, миру не буде. При Обамі Грузія 2008 та Донецьк, Крим 2014, Афганістан 1979, ... Потім республіканці розгрібали. Рейган СРСР розвалив, пів Європи звільнив від окупантів, Афганістан закінчив. Буш "Бурю в пустелі" провів ювелірно, ... Програти корупції гопників з верховним малюком, а потім втратити заморожені активи на розграбування - принизливо.


Новини