Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець вважає, що для збереження життя українці на тимчасово окупованих територіях мають брати російські паспорти, щоб забезпечити своє виживання. У свою чергу, віце-прем'єр, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук закликає не робити цього. І вимагає від Червоного Хреста змусити росіян відкрити гуманітарні коридори для виїзду всіх охочих з окупації. Хто має рацію, в, хто ні в даній ситуації? Про що говорить прискорення роспаспортизації на тимчасово окупованих територіях? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Російські паспорти. Фото: з відкритих джерел
Голова Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков поділився такою думкою:
А Ірина Верещук, продовжує експерт, говорить про те, що якщо є можливість не отримувати окупантські паспорти, то їх не потрібно отримувати.
Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович вважає, що дві абсолютно полярні заяви Лубінця та Верещук – це комунікаційний провал, негативні наслідки якого важко переоцінити.
Єдине, продовжує Ігор Рейтерович, слід зробити уточнення, що рос-паспорти слід брати в крайньому випадку, коли іншого виходу немає, коли тиск окупаційних адміністрацій змушує йти на такий крок".
І зрозуміло, акцентує експерт, що не йдеться про добровільну співпрацю з окупантами, про пряму колаборацію. Стосовно таких людей діятимуть закони України. Їх слід судити за держзраду, колабораціонізм, інші злочини, які у нас у законодавстві досить детально прописані.
Щодо насильницької паспортизації з боку Росії – це політика максимального зміцнення на тимчасово окупованих територіях, упевнений експерт. Кремль, зокрема через таку паспортизацію, намагаються відірвати людей від України. А потім, користуючись, м'яко кажучи, не дуже вдалими заявами деяких наших чиновників максимально розкручує тему, що "прийде українська армія – і всіх вас заарештують чи переб'ють, бо ви взяли російські паспорти". Тут нам слід серйозно та акуратно інформаційно працювати, вважає Ігор Рейтерович. Пояснюючи людям через різні канали, що є певні обставини, які слід враховувати, але загалом до них жодні репресивні дії не застосовуватимуться.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у РФ зростає кількість нещасних випадків: про що це говорить – хто за цим стоїть.
Новини