На яку хитрість може піти РФ із зерновою угодою – чим закінчиться шантаж Кремля
Навіть продовження угоди не гарантує, що представники країни-агресора її дотримуватимуться
У понеділок, 17 липня, спливає чергова пролонгація зернової угоди. Росія традиційно погрожує все зірвати (хоча на її вимоги підключити підсанкційний Россельхозбанк до системи SWIFT вже нібито згодні в ООН), а тепер ще й явно використовує для цього інцидент із Кримським (Керченським) мостом. У США пригрозили Росії деякими "дипломатичними втратами", якщо вона відмовиться продовжити зернову угоду. Експерти проаналізували ситуацію спеціально для видання "Коментарі".
Важливо розблокувати порт "Південний", де застрягла величезна кількість зерна
Президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), генеральний директор ІМК Алекс Ліссітса поділився такою думкою:
При цьому, наголошує експерт, навіть продовження угоди не гарантує, що представники країни-агресора її дотримуватимуться.
Особливо важливо, зазначає експерт, розблокувати також порт "Південний", де застрягла величезна кількість зерна.
Москва вкотре втреться і зробить черговий "жест доброї волі"
На думку глави Українського аналітичного центру, економіста Олександра Охріменка, незалежно від того, що говорить Росія, зернова угода працюватиме.
Так що, прогнозує він, Москва вкотре втреться і зробить черговий "жест доброї волі".
Те, чим займається РФ у Чорному морі - це піратство і потрібно припиняти осуди, спроби домовитися
Народний депутат України ІХ скликання, екс-гендиректор Авдіївського коксохімічного заводу Муса Магомедов розмірковує так:
Муса Магомедов вважає, що зернова угода у нинішньому вигляді себе вже зжила. На його думку, слід організувати супровід судів із українським продовольством натовськими військовими кораблями. І при спробі росіян атакувати – завдавати ударів у відповідь.
Читайте також на порталі "Коментарі" - перспективи переговорів України та РФ: про що говорять ініціативи Франції з Індією.