Головна Новини Суспільство Війна з Росією "Маю стриманий оптимізм": омбудсмен розповів про перспективи обміну полоненими
commentss НОВИНИ Всі новини

"Маю стриманий оптимізм": омбудсмен розповів про перспективи обміну полоненими

Омбудсмен висловив сподівання, що обміни будуть проходити набагато частіше

25 серпня 2024, 00:16
Поділіться публікацією:

Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Україна робить все можливе, щоб обміни полоненими відбувалися щотижня.

"Маю стриманий оптимізм": омбудсмен розповів про перспективи обміну полоненими

Україна веде переговори про обмін полоненими. Фото з відкритих джерел

"З початку Курської операції з'явилися додаткові підстави для стриманого оптимізму. Станом на зараз можу сказати про той канал, який у мене є. Це канал спілкування між мною і Москальковою (омбудсменом РФ – ред.). Він став більш періодичним і більш системним. Ми стали більше інформації отримувати від російської сторони. Чи може це свідчити про те, що ми вийдемо на якесь періодичне проведення обмінних процесів? Не знаю станом на сьогодні. Але українська сторона робить все для того, щоб кожного тижня відбувалися обміни", — розповів Дмитро Лубінець.

За словами омбудсмена, один з ключових факторів, який прямо впливає на обміни, – це кількість російських військовополонених, яка є в України.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що українським військовослужбовцям на територіях Курської області РФ слід споруджувати траншеї та протитанкові загородження, заявили американські чиновники, військові та експерти, з якими поспілкувалася газета The New York Times. Як пише газета, у Курській області ЗСУ наразі не створили систему оборонних траншей та не облаштовували протитанкові загородження. "Якщо ЗСУ не захищатимуть територію за допомогою траншей та мін, то утримати територію Курської області буде практично неможливо", — заявив старший віце-президент Центру стратегічних та міжнародних досліджень Сет Джонс.

Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що президент Володимир Зеленський заявив, що операція ЗСУ в Курській області не проводиться заради посилення переговорної позиції України для майбутніх перемовин з Росією. За словами Володимира Зеленського мета наступу ЗСУ в Курській області полягає у поповненні обмінного фонду, завданні превентивного удару, щоб запобігти наступу РФ на Сумську область, а також у тому, щоби показати російському суспільству, що для російського диктатора "дорожче окупація території України, ніж захист власного населення".



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини