Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
Уже кілька днів поспіль кілька об’єктів країни-терористки страждають від дронів і "бавовни". Ворог каже: це атакують українські БПЛА. Представники України у відповідь радять агресору пошукати винних удома. Чому ж безпілотники, які часто діють досить влучно, досі "нічийні" пояснює політичний оглядач Юрій Васильченко, пишуть "Коментарі".
Все частіше «нічийні» дрони атакують територію РФ
Вдалі враження цілей на території РФ за допомогою БПЛА поки що епізодичні випадки. Від 26 грудня, коли востаннє прилетіло по Енгельсу, і до 28 лютого, коли щось збили над Підмосков’ям, минуло два місяці. Тривала пауза як для війни зі значною інтенсивністю.
Про проблеми з компонентами розповідала й керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська. З її слів випливає висновок: держава замість зняти перепони для виробників, ще й ускладнює все процедурами та перевірками. Що не сприяє серійному виробництву вітчизняних дронів далекої дії.
Другим аргументом, чому виникли проблеми, він називає пріоритети потреб фронту. Над їхнім задоволенням працюють і волонтери, і проект "Армія дронів". Наприкінці червня минулого року Мінцифри, Міноборони, Генштаб ЗСУ, Держспецзв’язку та платформа UNITED24 почали збирати кошти на безпілотники для українських військових. Охочі також можуть передати власні БПЛА.
Місяць тому міністр Михайло Федоров повідомив: зараз на фронті майже 1 000 "пташок" з "Армії дронів", всього законтрактовано 1 711 БПЛА. З них — 1 056 від українських виробників. Потреби, звісно, значно більші.
Разом з тим, на думку політоглядача, навіть незначна кількість безпілотників виявила дірки у системі ППО РФ. Після грудневих ударів НЛО по аеродромах у Росії дірки не закрили. Отже, не ідентифіковані літаючі об’єкти – зараз поодинці, а згодом і роєм – зможуть через ці дірки потрапити, куди потрібно. Просто потрібен час.
То ж на питання, лякати чи не лякати росіян масованими атаками українських дронів, Васильченко поки однозначної відповіді не дає.
На порталі "Коментарі" йшлося, чому українці підтримують удари по території РФ і чи варто чекати на почастішання таких "бавовн". Атаки безпілотниками серйозно впливають на настрої всередині країни-агресора.
Писали "Коментарі" раніше й про те, ще один рік може тривати війна в Україні. Такий прогноз зробив головний радник головнокомандувача ЗСУ генерал Віктор Назаров.
Читайте також на порталі "Коментарі" — комплексна проблема росармії: Що залишилося від "другої армії" світу.
Новини