Головна Новини Суспільство Війна з Росією Коли українські БПЛА стануть цілодобовим жахом для Кремля
commentss НОВИНИ Всі новини

Коли українські БПЛА стануть цілодобовим жахом для Кремля

Поки українці активно донатять на «Армію дронів» та всілякими іншими способами передають їх військовим, в Росії впродовж цілого тижня «ловлять НЛО»

3 березня 2023, 17:17
Поділіться публікацією:

Уже кілька днів поспіль кілька об’єктів країни-терористки страждають від дронів і "бавовни". Ворог каже: це атакують українські БПЛА. Представники України у відповідь радять агресору пошукати винних удома. Чому ж безпілотники, які часто діють досить влучно, досі "нічийні" пояснює політичний оглядач Юрій Васильченко, пишуть "Коментарі".

Коли українські БПЛА стануть цілодобовим жахом для Кремля

Все частіше «нічийні» дрони атакують територію РФ

Вдалі враження цілей на території РФ за допомогою БПЛА поки що епізодичні випадки. Від 26 грудня, коли востаннє прилетіло по Енгельсу, і до 28 лютого, коли щось збили над Підмосков’ям, минуло два місяці. Тривала пауза як для війни зі значною інтенсивністю.

"Чому вона виникла? По-перше, для виготовлення ударних безпілотників, здатних подолати значні відстані і обходити ворожі пастки, потрібні чіпи, високоточна електроніка, оптика, які ввозяться з-за кордону", — пояснює оглядач.

Про проблеми з компонентами розповідала й керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська. З її слів випливає висновок: держава замість зняти перепони для виробників, ще й ускладнює все процедурами та перевірками. Що не сприяє серійному виробництву вітчизняних дронів далекої дії.

"Це дуже важливий момент, адже Україна не може використовувати надані партнерами дрони для враження цілей на російській території. Одна справа перероблені БПЛА із західним начинням, зовсім інша – "пташки", виготовлені в Європі чи Штатах. Тут той же підхід, що й з далекобійною артилерією", — пояснює Васильченко.

Другим аргументом, чому виникли проблеми, він називає пріоритети потреб фронту. Над їхнім задоволенням працюють і волонтери, і проект "Армія дронів". Наприкінці червня минулого року Мінцифри, Міноборони, Генштаб ЗСУ, Держспецзв’язку та платформа UNITED24 почали збирати кошти на безпілотники для українських військових. Охочі також можуть передати власні БПЛА.

Місяць тому міністр Михайло Федоров повідомив: зараз на фронті майже 1 000 "пташок" з "Армії дронів", всього законтрактовано 1 711 БПЛА. З них — 1 056 від українських виробників. Потреби, звісно, значно більші.

"За таких умов масове виробництво чи переобладнання дронів під потреби завдавати ударів по віддалених цілях не виглядають пріоритетами. Але якщо у кремлі встановили системи ППО на урядових будівлях, значить впевнені, що з часом НЛО літатимуть далі і вражатимуть влучніше", — аргументує Васильченко. — А заперечення офіційними спікерами українського сліду в недавніх атаках Росії дронів може пояснюватися тим, що допоки не накопичено необхідну кількість далекобійних БПЛА, рано розкривати карти".

Разом з тим, на думку політоглядача, навіть незначна кількість безпілотників виявила дірки у системі ППО РФ. Після грудневих ударів НЛО по аеродромах у Росії дірки не закрили. Отже, не ідентифіковані літаючі об’єкти – зараз поодинці, а згодом і роєм – зможуть через ці дірки потрапити, куди потрібно. Просто потрібен час.

"Ще одна причина, чому Україна не бере на себе відповідальність за "бавовну" в глибокому тилу окупантів – вивчення реакції ворожої пропаганди на такі випадки. Зрозуміло, що вона відразу звинувачує українців. Проте не варто забувати, що ми воюємо з дуже підлим ворогом, який не жаліє власних громадян і з метою підбурювання до мобілізації може піти на атаку дронами своїх міст, звинувачуючи в загибелі цивільних Україну", — нагадує Юрій Васильченко.

То ж на питання, лякати чи не лякати росіян масованими атаками українських дронів, Васильченко поки однозначної відповіді не дає.

"З одного боку, така інформаційно-психологічна операція виглядає логічною – підтримали авантюру Путіна, тепер хай бояться перекидання війни на свою територію. З іншого – Кремль і сам лякає росіян, не дронами, а зникненням Росії. Не варто допомагати кремлівській пропаганді мобілізувати своє зомбонаселення. Тому, очевидно, російські об’єкти і далі атакуватимуть (не) українські БПЛА", — резюмує політичний оглядач.

На порталі "Коментарі" йшлося, чому українці підтримують удари по території РФ і чи варто чекати на почастішання таких "бавовн". Атаки безпілотниками серйозно впливають на настрої всередині країни-агресора.

Писали "Коментарі" раніше й про те, ще один рік може тривати війна в Україні. Такий прогноз зробив головний радник головнокомандувача ЗСУ генерал Віктор Назаров.

Читайте також на порталі "Коментарі" — комплексна проблема росармії: Що залишилося від "другої армії" світу.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини