Головна Новини Суспільство Війна з Росією Стало відомо про великий ризик створення демілітаризованої зони для України
commentss НОВИНИ Всі новини

Стало відомо про великий ризик створення демілітаризованої зони для України

Станом на зараз немає ні передумов до миру, ні готовності до переговорів, ні відповіді хто відповідає за її дотримання

сьогодні, 08:55
Поділіться публікацією:

Ідея створення демілітаризованої зони на території України наразі виглядає абсолютно нереалістичною, заявив військовий експерт та полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський.

Стало відомо про великий ризик створення демілітаризованої зони для України

Фото: 24 Канал

Він підкреслив, що головна проблема — не в технічному виконанні, а у відсутності будь-яких передумов для припинення бойових дій.

"Сьогодні на лінії фронту ситуація така, що жодна зі сторін не демонструє готовності до зупинки бойових дій. А без цього говорити про якісь мирні ініціативи просто безглуздо. У нас немає навіть мінімальної точки дотику для початку діалогу — зовсім жодної", — заявив Грабський.

Полковник зазначив, що в міжнародній практиці створення демілітаризованих зон — це частина комплексного мирного плану, де вже погоджені умови й механізми контролю. Натомість в українському випадку — це поки що лише декларація без конкретного змісту. Особливо актуальним є питання: хто контролюватиме цю зону і відповідатиме за її безпеку?

"Коли Кіт Келлог озвучив свою пропозицію, він не пояснив головного — хто нестиме відповідальність у разі порушення режиму тиші? Це — ключове питання для будь-якої миротворчої операції, і без відповіді на нього вся концепція розсипається", — підсумував Грабський.

Як вже писали "Коментарі", голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко назвав ідею створення демілітаризованої зони між Україною та Росією черговою політичною заявою без реальних перспектив реалізації. Зокрема, він зазначив, що корейський та в’єтнамський сценарії не підходять Україні, оскільки в цих випадках ішлося про громадянські війни, де одна частина країни воювала проти іншої за підтримки зовнішніх союзників. У нашій же ситуації йдеться про чітко визначеного агресора — Росію, яка напала на Україну. Тож такий сценарій апріорі не може бути застосований.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини