Головна Новини Суспільство Війна з Росією ЄС погодився виділити рекордну суму на зброю для України
commentss НОВИНИ Всі новини

ЄС погодився виділити рекордну суму на зброю для України

Євросоюз виділив рекордну суму із заморожених активів РФ на зброю для України

сьогодні, 15:38
Поділіться публікацією:

Сьогодні ЄС офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 млрд євро на військову підтримку України. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає портал "Коментарі".

ЄС погодився виділити рекордну суму на зброю для України

У Львові підписали історичну угоду – передання Україні 1 мільярда євро від заморожених російських активів

Він зазначив, що зброя для України буде закуплена за рахунок прибутків від заморожених російських активів через Європейський фонд миру.

Зокрема, за словами очільника Уряду:

● 1 млрд євро з цієї суми буде спрямовано на закупівлю зброї за так званою “данською моделлю” – безпосередньо в українських виробників. Це не лише посилить здатність України до захисту, а й стимулюватиме економіку та інновації в нашому ОПК;

● понад 600 млн євро буде спрямовано на артилерію та боєприпаси;

● понад 200 млн євро – на посилення української ППО.

“Щиро дякуємо ЄС за це далекоглядне рішення, лідерство та підтримку. Особлива вдячність Данії, Франції, Нідерландам та Італії, які  реалізовуватимуть закупівлі української зброї на суму 1 млрд євро”, – зауважив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, що у Львові міністри закордонних справ ЄС схвалили створення спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії . Прийнята сьогодні Львівська декларація дає старт, а майбутнє підписання угоди між Україною та Радою Європи поставить фінальну крапку в запуску трибуналу.

Як повідомив президент України Володимир Зеленський, що за війну повинна бути відповідальність.

"Це – найвищий моральний спадок ХХ століття: має бути відповідальність. Особливо – відповідальність за війну. Бо, якщо навіть одна війна залишиться безкарною, прийдуть нові війни. Саме тому Путін і почав повномасштабну війну проти України – він уникнув покарання за попередні війни, як бандит, який жодного разу не відповідав за скоєне. Цього більше не можна допустити. І сьогодні просто перед вами стоїть рішення. Рішення створити механізм, який здатен запобігти майбутнім війнам – через притягнення до відповідальності. Рішення створити трибунал – трибунал щодо злочину агресії, вчиненого Росією проти України.

І сьогодні, коли у Львові зібралися представники понад 40 країн, я закликаю всю Європу та наших демократичних друзів у світі надати цьому рішенню політичну підтримку". – зазначив глава української держави.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини