Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Інфляція у квітні склала 15,1% (у відношенні до квітня 2024). Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Держстату.
В Україні значно подорожчали продукти
Так, зазначається, що інфляція на споживчому ринку у квітні 2025р. порівняно із березнем 2025р. становила 0,7%, з початку року – 4,3%. Базова інфляція у квітні 2025р. порівняно із березнем 2025 становила 0,4%, з початку року – 3,9%.
На споживчому ринку у квітні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,8%.
Найбільше (на 7,9%) подорожчали свинина та фрукти.
На 3,6–0,8% зросли ціни на м’ясо птиці, цукор, яловичину, рибу та продукти з риби, хліб, сало, макаронні вироби, овочі, безалкогольні напої.
Водночас на 2,5–0,2% подешевшали яйця, рис і масло.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,3%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 2,2%.
Ціни на транспорт знизилися на 0,3% в основному через здешевлення палива та мастил на 2,2%. Водночас на 0,9% та 0,8% подорожчав проїзд в автодорожньому та залізничному пасажирському транспорті.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що вартість газу в Україні перевищила європейські — такого не було з травня 2024 року. Ціни на природний газ у квітневих контрактах (UA-VTP-CM) перевищили спотові котирування на європейському хабі TTF. Український газ у вівторок коштував близько 19 150 грн/тис. кубометрів (31,8 євро/MWh), тоді як європейський продавався на рівні 31,5 євро/MWh.
Аналітики зазначають, що вперше з 1 травня 2024 р. ціни на природний газ в Україні піднялися вище європейських цін на газ, а спред між цінами досягнув €0,3/MWh на користь українських цін. Різниця не враховує вартість транспортування газу до України. Під впливом теплої погоди та стабільних поставок ціни на газ у Європі продовжують "просідати". Проте в Україні ситуація зовсім інша. Газ дорожчає в ціні через стійкий попит з боку державних компаній, зокрема "Нафтогазу" та "Оператора ГТС України".
Новини