Чому Україну знову підштовхують до переговорів із РФ – яку роль хоче зайняти Китай
Тема переговорів виникає періодично, але більшість світових гравців розуміють неможливість переговорів між Києвом та Москвою на даний момент
"Китайський миротворець" (спецпредставник Лі Хуей) побував в Україні, тепер прямує до Європи, потім – до РФ. Що можна на даний момент сказати про цей вояж, а також про публікації, що почастішали в західній пресі, де зазначається, що Україна повинна перемогти в найближчі півроку, інакше доведеться сідати за стіл переговорів з Росією? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулася до експертів.
Мирні пропозиції супроводжують будь-який збройний конфлікт, і ми чутимемо про них увесь час, поки йде ця війна
Експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілля Куса розмірковує так:
Тому, акцентує експерт, періодично "вкидаються" різноманітні ініціативи. Китайські, бразильські, європейські, африканські тощо.
КНР намагається застовпити за собою позицію модератора мирних переговорів
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін, аналізуючи візити спецпредставника Китаю (вже досконалий в Україну та майбутні – до Європи та РФ), зазначає, що, схоже, Пекін намагається наростити до себе довіру всіх сторін. Довести свою здатність виступати як організатор переговорів.
І КНР, на його думку, намагається застовпити за собою позицію модератора таких переговорів.
Саме тому, вважає експерт, з'являється дедалі більше тих чи інших миротворчих ініціатив. З останніх таких – африканська, а також ватиканська.
На темі "миротворчості" Китай спробує стати повноправним учасником переговорів
Політолог Володимир Цибулько поділився такою думкою:
Китайське керівництво, за словами політолога, боїться, що при розширенні Радбезу ООН КНР втратить частину нинішнього впливу і виявиться серед середняків, чия вага не співмірна з впливом США чи Великобританії.
Читайте також на порталі "Коментарі" - 450-й день повномасштабного вторгнення Росії: основні висновки - до чого готується Кремль.