Чому питання щодо допомоги від США все ще далеке від вирішення: як треба діяти Україні
Вже зрозуміло, що об'ємний пакет допомоги Україні буде проголосований американськими парламентаріями лише після того, як республіканці та демократи дійдуть розуміння в міграційному питанні
Ракетно-дроновий терор України, який влаштувала Росія, починаючи з 29 грудня, викликав закономірне обурення з боку цивілізованого світу. Особливо гостро реагують європейські країни, яким РФ відкрито погрожує нападом. І які розуміють, що, якщо впаде Україна, то наступними можуть стати вони. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликає посилювати санкції проти Росії, паралельно надавши Україні ракети великої дальності. Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс наголошує, що недостатня допомога нашій країні може в майбутньому коштувати для Заходу набагато більшого, аж до прямого втягування у війну з РФ. Він закликає не чекати "ефекту Перл-Харбора", проводячи паралелі з раптовим нападом Японії на військову базу США, розташовану на Гавайських островах, після чого Штати вступили у Другу світову війну. У редакційній статті The Washington Post зазначається, що повітряний терор з боку Росії відбувається на фоні зупинки західної допомоги Україні. Журналісти закликали Конгрес взятися за розум – і надати нам нарешті нову програму військової допомоги. Ну, а республіканці продовжують ув'язувати це із питанням безпеки американських кордонів. Експерти розповіли порталу "Коментарі" про те, якими є шанси на надання Україні з боку США довгоочікуваної багатомільярдної допомоги.
Ми виявились заручником ситуації у США
Політтехнолог, партнер SIC Group, голова Інституту демократії та розвитку PolitA та партії "Національна платформа" Катерина Одарченко запевняє: дискусія в США, та ще й напередодні виборів щодо допомоги Україні зовсім не означає, що цієї допомоги не буде.
При цьому, продовжує експерт, санкції працюють, хоч і не так швидко, як би хотілося. Вартість продуктового набору в РФ зростає, Фонд національного добробуту (російський державний резервний фонд є частиною механізму пенсійного забезпечення громадян РФ на тривалу перспективу) майже вичерпаний.
Вона закликає пам'ятати, що РФ веде гібридну війну проти всього демократичного світу. У тому числі намагаючись впливати на вибори, підтримувати проросійські сили. Ми вже маємо негативні приклади Словаччини, Сербії, Угорщини. Важливо ламати можливість Росії вести таку роботу, наголошує політтехнолог.
Україні важливо створити широкий громадський тиск через будівництво нової широкої коаліції
Телеведучий, медіаексперт, політичний оглядач Сергій Дойко зазначає, що у світі біль, страждання України більше відчувають здебільшого теоретично. Не розуміючи всю драму, що тут відбувається. Адже погляд із боку – не погляд зсередини. А от, коли ті ж американці, європейці відвідують нашу країну, багато що змінюється.
З посиланням на Ванетика, який особисто знає багатьох американських конгресменів та політиків, розуміє спосіб їхньої думки, експерт пояснює, що Україні зараз важливо створити широкий суспільний тиск через будівництво нової широкої коаліції. І підняти рівень санкцій проти РФ в рази вищий.
Читайте також на порталі "Коментарі" - очікування від України, Заходу, Росії: як зміниться війна 2024-го.