Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чи проспав Захід початок Третьої світової: чому опускає руки перед військами КНДР
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи проспав Захід початок Третьої світової: чому опускає руки перед військами КНДР

Росія йде шляхом явної ескалації, підвищуючи ставки у війні

5 листопада 2024, 15:57 comments6519
Поділіться публікацією:

У традиційному зверненні до українців президент Володимир Зеленський заявив, що українська розвідка виявила, що на території Курської області Росії вже 11 тисяч військових із Північної Кореї, і їхня чисельність продовжує зростати. Глава держави обурився, що Київ не бачить відповідного посилення реакції від партнерів. Тим часом Пентагон заявляє, що перекидання військ КНДР в РФ може зіграти певну роль у контексті спроб Москви витіснити ЗСУ з Курської області. На які дії від Заходу чекає Зеленський, коли говорить, що реакція партнерів недостатня? Чому партнери поводяться обережно і справді, обмежуються лише загальними фразами та заявами? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Чи проспав Захід початок Третьої світової: чому опускає руки перед військами КНДР

Військові КНДР. Фото: з відкритих джерел

До завершення виборів у США на Заході робитимуть вигляд, що нічого не відбувається

Керуючий партнер "Національної антикризової групи", економічний та політичний експерт Тарас Загородній зазначив, що позиція України щодо появи північнокорейських солдатів абсолютно логічна та правильна, оскільки поява іноземних військ у Третій стороні у війні Росії проти України де-факто означає розростання конфлікту до світового.

"По суті це вже офіційний початок Третьої світової війни. І, відповідно, Україна звертає увагу на це, педалює це питання. Чому немає реакції? Це пов'язано насамперед із виборами у Сполучених Штатах Америки. Я думаю, що до закінчення виборів жодної реакції не буде. Вони будуть вдавати, що нічого не відбувається, або вдавати, що поки корейські війська знаходяться на території Росії, теж нічого не відбувається. Не виключаю, що після виборів у Сполучених Штатах Америки, коли Байден залишається президентом ще на три місяці, якесь рішення буде ухвалено. Але принаймні це потрібно вибивати. Вибивати принаймні удари по території Російської Федерації, по скупченню військ, ракетами до 300 кілометрів, може навіть більше. Тому що це якраз дає Україні привід посилювати це питання. Сподіваюся, що це буде реалізовано", – прокоментував Тарас Загородній.

Він згоден з тим, що ми бачимо явну ескалацію, тому що неодноразово навіть у Конгресі звучали слова про те, що поява корейських військ – це явна ескалація. До цього адміністрація Байдена говорила, що поява корейської зброї теж є ескалацією, але жодної реакції ми не побачили.

"Це при тому, що і снаряди поставляються, і ракети вже стріляють, і розрахунки ми бачимо корейські та багато іншого. Ну, плюс для України відкрилося вікно можливостей для військово-технічного співробітництва, насамперед із Південною Кореєю та Японією. Адже вони розуміють, що війська Кім Чен Ина зараз активно тренуються на застосуванні нової тактики, отримують нові ресурси для оновлення свого власного ВПК, і це дає можливість вибудовувати військово-технічну співпрацю з цими країнами. Принаймні, або в постачанні готового озброєння, або в постачанні комплектуючих для виробництва, наприклад, власних ракет. Україна може будувати свої ракети, але є проблеми з електронікою. А з електронікою у Японії та Південної Кореї, в принципі, дуже непогано", – підсумував Тарас Загородній.

РФ свідомо не перекидає війська КНДР на територію України

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін вважає, що ситуація з військами Північної Кореї в Росії і відповідно така реакції на це Заходу обумовлена кількома причинами.

"Перший момент пов'язаний з тим, що Захід має не так багато інструментів глобально, щоб впливати на Північну Корею, яка є однією з підсанкційних країн. Запровадження якихось нових санкцій, обмежень якось глобально не вплине на ситуацію у Північній Кореї", – каже Олексій Якубін.

Експерт підкреслює, що Північна Корея протягом тривалого часу перебуває під різними санкціями, у тому числі, санкціями ООН. І вже зуміла адаптуватись до них.

"Другий момент – якщо ми говоримо про якийсь інший вплив на Північну Корею, наприклад, спробу вплинути на країни, які допомагають Північній Кореї, то немає серед цих країн зараз якоїсь великої зацікавленості у політичній зміні режиму у Північній Кореї. Йдеться насамперед про Китай. І тому, хоч Україна і закликає Захід активніше діяти, але Захід сьогодні має досить обмежений набір інструментів, аби вплинути на ситуацію. Максимум, що в цій ситуації може зробити Захід – це зорієнтувати свою союзницю – Південну Корею активніше допомагати Україні в окремих питаннях, пов'язаних із озброєнням тощо", – вважає співрозмовник порталу "Коментарі".

Також політолог звернув увагу, що поки Пхеньян перекидає свої війська лише на законно визнані території Росії. На сьогоднішній день, за даними розвідок, ми не бачили інформації про те, що війська КНДР заходили на міжнародно визнану територію України.

"Я думаю, що Росія свідомо наразі тримає війська КНДР на своїй території. Критика Заходу свідчить, що це може призвести до масштабування війни. Можливо, після американських виборів Захід може ухвалити й інші рішення на користь України, як, наприклад, щодо збивання ракет та дронів, як відповідь на присутність північнокорейських військ. Це може бути реакцією на те, що Росія йде шляхом ескалації і Захід теж може активніше відповідати", – констатував експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — не лише війська КНДР: у Раді відповіли, які країни ще можуть відправити Путіну живу силу.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини