Чи може Росія змінити думку Заходу щодо війни в Україні: про що говорять нові заяви Путіна
Війна РФ проти України – це була спроба Путіна створити біполярний світ, і йому це вдалося
Російський диктатор Володимир Путін вкотре спробував виправдати напад на Україну тим, що нібито "зіграли соціальні настрої та почуття ідентичності мешканців спірних територій". Він також запевняє, що до 2014 року нібито не вірив у можливість "такого конфлікту між Росією та Україною". Тим часом, Німецька рада з міжнародних відносин (DGAP) попереджає, що, якщо війна в Україні буде заморожена, РФ зможе підготувати свої сухопутні сили для атаки на країни НАТО через п'ять років. Путін же продовжує корчити із себе миротворця і рветься взяти участь 22 листопада у віртуальному саміті G20, організатором якого є влада Індії. Чи має Путін шанс переломити західну думку щодо російсько-української війни? Чи може зіграти свою роль потепління американо-китайських відносин після зустрічі 15 листопада Джо Байдена та Сі Цзіньпіна? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Навряд чи найближчі 5-10 років РФ змінить ситуацію на краще для себе
Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок розмірковує так:
За словами експерта, війна РФ проти України – це була спроба Путіна створити біполярний світ. І йому це вдалось. Ось тільки на противагу Західному світу на чолі зі США виступає тепер не Росія, як сподівався Путін, а Китай.
Він закликає уважно стежити за тим, які міжурядові договори укладатимуться між США та КНР. Є надія, вважає експерт, що співпраця між ними наростатиме, на тлі чого стрімко знижуватимуться можливості (у тому числі - військові) РФ. Як наслідок, найближчими місяцями інтенсивність вогню на фронті може суттєво знизитися. Водночас, говорити про завершення війни поки що не доводиться, упевнений експерт.
На його думку, слід також звернути увагу на публікацію президента США Джо Байдена, яка вийшла днями у Washington Post. У ній глава Білого дому наголосив, що допомога Україні – це інвестиція в безпеку власне Штатів. Можливість не відправляти своїх громадян на війну, як це було за часів Другої світової.
З боку західних держав ставлення до Путіна точно не стане кращим
Те, що Путін намагається розповісти, ніби до 2014 року не планував нападати на Україну – нісенітниця, впевнений економічний та політичний експерт Борис Кушнірук.
Тож, продовжує він, початок російської агресії проти України 2014-го – не випадковість. Була ретельно підготовлена операція. Але вона, зазначає Борис Кушнірук, не вдалася в повному обсязі, тому що Путін розраховував зробити її передусім силами ФСБ. Спробувати зіграти в "іхтамнет". Все мало робитися через профінансовані групи, які б захоплювали адмінбудівлі на південному сході з метою створити т.зв. "Новоросію". Але вдалося лише захопити Крим (і то за допомогою збройних сил), а також частину Донбасу. Там, де не брали участь російські війська, у агресора нічого не вийшло. Після чого розпочалася вже підготовка до повномасштабного вторгнення.
Тож про жодну миротворчість з боку Росії не йдеться, акцентує експерт.
За його словами, чи візьме Путін участь у саміті G20 через відеозв'язок – значною мірою залежить від організатора (Індії).
Читайте також на порталі "Коментарі" – чим закінчиться план РФ із "Майданом-3": які висновки має зробити українська влада.